План заходів з цивільного захисту

Розпорядження №8 від 10.01.2018 Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту Драбівського району на 2019 рік

Додаток до розпорядження

Інформація
про
стан виконання Плану основних заходів цивільного захисту Драбівського району за 2018 рік
 

Драбівська районна ланка територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту свою роботу здійснювала відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2018 рік, затвердженого розпорядженням райдержадміністрації від 10.01.2018 № 8.

          На території району відсутні об’єкти, які представляють радіаційну та хімічну небезпеку.

          Протягом звітного періоду виникнення надзвичайних ситуацій на території району не зафіксовано

          За 11 місяців поточного року забезпечено виконання наступних заходів

 Забезпечено роботу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, в ході якої основна увага зверталася на питання запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підготовлені та проведені 17 засідань районної комісії з питань ТЕБ та НС.

Питання  підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводку у 2018 році розглянуто на засіданні комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації 22 січня 2018 року протокол № 4.

Рішенням комісії сформовано районний оперативний штаб та затверджено  План дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2018 році.

Протягом 2018 року підтоплень населених пунктів на території район не зафіксовано.

         На виконання розпорядження райдержадміністрації від 03.03.2017 № 81 «Про організацію пожежогасіння у Драбівському районі» питання стану пожежної безпеки та заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій на території району систематично розглядаються на засіданнях комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, виконання протоколу засідання комісії ТЕБ та НС Черкаської облдержадміністрації від 02 квітня 2018 року № 12 «Про затвердження Комплексного плану дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо протипожежного захисту лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період 2018 року»,  сектором з питань цивільного захисту райдержадміністрації розроблено комплексний план дій щодо протипожежного захисту лісів, торфовищ і сільгоспугідь на території району протягом пожежонебезпечного періоду 2018 року, який затверджено рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації від 06 квітня 2018 року № 8.  Також дане питання було розглянуто 12 квітня 2018 року на нараді з сільським та селищними головами.

         Для ефективної боротьби з можливим загоранням та пожежами на торфовищах та сінокосах вирішено питання придбання мотопомп (марка МП-1600)  для ліквідації надзвичайних ситуацій Безпальчівською сільською радою та  Нехайківською сільською радою.

         Протягом пожежонебезпечного періоду 2018 року випадків пожеж в екосистемах району не зафіксовано.

Протягом 2018 року приділено особливу увагу забезпеченню стабільної санітарно-епідемічної ситуації в районі. Дане питання розглянуто на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС Драбівської райдержадміністрації  22 березня 2018 року, протокол № 7, яким затверджено план перевірок об’єктів, які мають важливе соціальне значення, та визначено персональний склад комісії. В склад комісії включено представників управління Держпродспоживслужби в Драбівському районі,  відділу освіти райдержадміністрації, сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації.

         В ході проведених комісійних перевірок особлива увага зверталась на покращення матеріально-технічної бази та забезпечення навчально-виховних закладів питною водою гарантованої якості, безпечному та якісному харчуванню дітей, дотримання умов зберігання та реалізації харчових продуктів, дотримання вимог санітарного законодавства працівниками закладів.  Драбівським відділенням ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено відбір зразків  харчових продуктів, води питної  для досліджень за мікробіологічними показниками у відповідності до санітарних вимог.

В період  з 16 квітня по 20 червня 2018 року Драбівським РС УДСНС України у Черкаській області було проведено пожежно – технічні обстеження 50 освітніх закладів на території Драбівського району, Драбівської центральної районної лікарні,  Драбівського районного Центра культури і дозвілля. За результатами перевірки складено 52 приписи на директорів (керівників) відповідних закладів. Приписами про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки було визначено 434 заходи. За невиконання вимог  пожежної безпеки до адміністративної відповідальності згідно статті 188-8 КуАП було притягнуто 49 осіб

          На території Драбівського району знаходяться 4 захисні споруди цивільного захисту. Драбівським районним сектором Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Черкаській області проведено перевірку всіх наявних захисних споруд на території Драбівського району з подальшою оцінкою готовності та фіксацією виявлених недоліків. Інвентаризацію проведено в усіх чотирьох захисних спорудах, по захисним спорудам, що знаходяться в с.Демки та Великий Хутір виготовлено технічні паспорти.

         Питання про заходи щодо запобігання травмування та загибелі людей на водних об’єктах району розглянуто на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації  06  квітня  2018 року  (протокол №8). Також дане питання було 12 квітня 2018 року на нараді з сільським та селищними головами

         Спеціалістами Драбівського районного лабораторного  відділення Золотоніського  міжрайонного відділу ДУ«Черкаський обласний лабораторний центр» протягом купального періоду із 04 червня цього року  забезпечено проведення відбору проб води з ставка «Базарський» на наявністю холерного вібріону, дана процедура проводитилась що два тижні. Також було відібрано 4 проби на хімічний та бактеорологічний аналіз. Вода відповідала вимогам санітарного законодавства.

          В районі прийнято та реалізується цільова Програма з організації рятування людей на водних об'єктах Драбівського району на 2016 - 2020 роки, яка затверджена рішенням районної ради від 30.03.2016 № 5-7/VІІ. Райдержадміністрацією підписано договір від 06.03.2018 № 8 з комунальною водолазно-рятувальною службою Черкаської обласної ради про виконання заходів з організації рятування та пошуку людей на водних об'єктах замовника на поточний рік. На виконання вище зазначеної Програми в 2018 році сесією районної ради виділено кошти в сумі 15,8 тис.грн.

         Протягом 2018 року випадків травмування чи загибелі людей на водних об’єктах району не зафіксовано.

            06 червня цього року на території відпочинкової зони ставка «Чумгак»             с. Шрамківки відділом освіти райдержадміністрації спільно Драбівським районним сектором Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Черкаській області з проведено спеціальне навчання з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності на водних об’єктах.    В навчаннях прийняли участь вихованці, вихователі, вожаті пришкільних відпочинкових таборів «Торнадо» Ковалівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» (15 осіб), «Євродіти»  Яворівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» (15 осіб), «Бирлівчани» Бирлівської (25 осіб), «Веселка» Кононівської (25 осіб) , «Рятівник» Шрамківської (75 осіб)  і «Вогнеборці» Погребської (20 осіб) ЗОШ І-ІІІ ступенів.

         08 червня 2018 року забезпечено проведення функціонального навчання посадових осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана із здійсненням заходів з питань цивільного захисту представниками навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області.  Навчанням охоплено 39 осіб.

         21 – 22 лютого 2018 року на базі району проведено  командно-штабне навчання  з органами управління та силами Драбівської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Черкаської області з практичним та теоретичним відпрацюванням ввідних.

        В період з  12 по 13.11.2018 проведено перевірку технічного стану засобів системи оповіщення керівного складу, органів управління сил цивільного захисту   відповідно до команд «Сигнал-ВО», команди пройшли успішно, апаратура оповіщення працює в штатному режимі та утримуються у постійній готовності до застосування.  
        
Завідувач сектору
з питань цивільного захисту
райдержадміністрації                                                              Р. Яненко