Інвестиційні можливості Драбівщини

Інвестиційна діяльність та бюджетна політика

Протягом 2018 року здійснювалися заходи щодо створення сприятливого інвестиційного клімату, залучення в район додаткових інвестиційних ресурсів, як бюджетних, так і приватних для вирішення нагальних проблем соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства.

Обсяг інвестицій в основний капітал згідно статистичних даних за                  10 місяців 2018 року становить 96,996 млн. грн.. Очікуваний показник інвестиційних капіталовкладень на кінець року становитиме 125,0 млн. грн., що на 3,2 % більше відповідного показника 2017 року (122,148 млн. грн). В основному, це капіталовкладення підприємств сільськогосподарського виробництва в оновлення технологічного обладнання 79,2 % від загального обсягу (придбано 3 високопродуктивних зернозбиральних комбайни, 9 тракторів, 2 сівалок, 4 дискових борін, 9 автомобілі  та 89 одиниці іншої сільськогосподарської техніки)

 

 

__________

(Довідково: специфіка інвестиційних вкладень району пов’язана із особливостями технологічних процесів у сфері агропромислового комплексу, які здійснюються переважно за рахунок власних коштів товаровиробників)

 

З метою покращення інвестиційного клімату Драбівського району відділом містобудування, архітектури, економічного розвитку та житлово-комунального господарства райдержадміністрації спільно з структурними підрозділами районної ради та райдержадміністрації розроблено проект Стратегії територіального розвитку Драбівського району до 2020 року, яка була затверджена рішенням районної ради від 30.04.2015 №49-2/VI. Вона передбачає реалізацію комплексу стратегічних цілей в межах таких пріоритетних напрямків економічного та соціального розвитку району, як розвиток високопродуктивного аграрного виробництва, розбудова та модернізація інфраструктури, територіальний розвиток та розвиток туризму та рекреації.

З метою покращення інвестиційного клімату в районі та пошуку потенційних інвесторів  відділом містобудування, архітектури, економічного розвитку та житлово – комунального господарства райдержадміністрації поновлено інформаційний бюлетень «Драбівщина інвестиційна», який розміщено на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

Відділом містобудування, архітектури, економічного розвитку та житлово комунального господарства підготовлено та надано пропозиції райдержадміністрації та зацікавленим особам щодо вільних земельних ділянок промисловості та сільськогосподарського виробництва, які можуть бути використані для реалізації інвестиційних проектів, а також створено інвестиційну карту Драбівського району.

Розпочато роботу над реалізацією проекту «ТОВ «ДЖЕЙ ЕС 2» щодо спорудження об’єкта альтернативної енергетики на території Шрамківської сільської ради, відповідно до наданого дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (затвердженого розпорядження облдержадміністрації від 30.08.2017 № 506), проекту «БІО ІНВЕСТ ГРУПП» щодо спорудження об’єкта альтернативної енергетики на території Михайлівської сільської ради та проекту ПП «Драбове» щодо розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств з виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання. Загальний обсяг залучених інвестицій для реалізації зазначених проектів становитиме близько 35 млн. дол. США.

Крім того, у 2018 році розпочав свою роботу асфальтобетонний завод приватного підприємства «Ковалівська  агро-будівельна компанія» та розпочало  працювати  нове підприємство на території Мойсівської сільської ради  - ТОВ «ЮММІ ФРУТС»,  основним видом діяльності якого є вирощування зерняткових і кісточкових фруктів, планується залучити  інвестицій в розвиток садівництва протягом 2019 року в сумі близько 30 млн. грн. На даний час вже підготовлено Проект з висадки садивного матеріалу плодово – ягідних культур на площі 30 га.

Також при райдержадміністрації діє Комісія з визначення та розміщення інвестиційних проектів (індустріальні парки, рекреаційні зони,  логістичні комплекси, об’єкти придорожньої інфраструктури) на території Драбівського району, що здійснює інформаційний супровід потенційних інвесторів щодо інвестиційних можливостей району.

Станом на 31.12.2018 до загального та спеціального фондів бюджету району зібрано 165802,9 тис. грн. власних надходжень, що на 22,8 відсотка, або на 30811,6 тис. грн. більше ніж за відповідний період 2017 року, в тому числі до загального фонду  надійшло 158782,4 тис. грн., що  більше на 29715,2 тис. грн. або на 23,0 відсотка. Планові показники року виконано на 109,1 відсотка, або більше на 13291,7 тис. грн.

По основних джерелах, що формують  дохідну частину бюджету району зібрано: податку на доходи фізичних осіб 76295,7 тис. грн., що більше до відповідного періоду минулого року на  22582,7 тис. грн., або на 42,0 відсотка;  плати за землю – 33425,6 тис. грн., що більше на 1046,4 тис. грн., або на 3,2 відсотка, єдиного податку – 36785,1 тис. грн., що більше на 5889,6 тис. грн., або на 19,1 відсотка.

 

Пріоритетні цілі на 2019 рік:

промоція інвестиційних можливостей регіону;

інституційний розвиток в сфері залучення інвестицій та інвестиційного супроводу;

забезпечення фінансової самостійності місцевих бюджетів, а також стимулювання до нарощування власної ресурсної бази;

збалансування місцевих бюджетів з метою забезпечення своєчасного фінансування заробітної плати та інших соціальних виплат населенню.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

організація проведення тренінгових курсів для представників територіальних громад, проведення навчань для бізнесу щодо підготовки інвестиційних проектів та пошуку інвестора;

підготовка інвестиційних пропозицій (вільні земельні ділянки та вільні приміщення, придатні для реалізації інвестиційних проектів);

модернізація інформаційного бюлетеня «Драбівщина Інвестиційна» та інвестиційної карти регіону;

розробка проекту створення Індустріального парку в с. Шрамківка;

запровадження програмно – цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів;

сприяння до залучення у грантовій роботі територіальних громад району;

Очікувані результати в 2019 році:

збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій за рік на 10%;

розширення кола інвестиційних пропозицій регіону;

збільшення надходжень податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів на 12%;

збільшення власних доходів місцевих бюджетів на 14,0 %;

збільшення видатків місцевих бюджетів на 5,0 %.