Житлово-комунальне господарство

     Енергозбереження та житлово – комунальне господарство
 
Однією з найважливіших передумов сталого розвитку Драбівського району  є вирішення проблеми скорочення енергозалежності галузей економіки та енергоємності виробництва продукції, робіт і послуг підприємствами району. Зменшення споживання енергетичних ресурсів шляхом впровадження нових енергоефективних проектів та ресурсозберігаючих технологій у всіх секторах економіки та соціальної сфери дозволить оптимізувати паливно-енергетичний баланс району, підвищити якість продукції та послуг, скоротити фінансові витрати на закупівлю енергоресурсів бюджетними закладами району.
З метою вирішення проблеми нераціонального використання енергетичних ресурсів в районі в 2018 році реалізовувалась Програма підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв в Драбівському районі на 2012-2020 роки, затверджена рішенням районної ради від 24.05.2012 № 18-1/VI із змінами.
Протягом 2018 року для отримання кредиту на впровадження енергоефективних заходів (заміна віконних блоків та придбання твердопаливних котів) до установ «Ощадбанку» звернулось 60 особа (видано 52 кредитів - на суму 560,0 тис. грн., сума компенсації відсоткової ставки по кредитам з місцевого бюджету становить 29,2 тис. грн.).
Комунальним підприємством «Драбівські теплові мережі» продовжується робота по реалізації проекту «Реконструкція теплотраси по вул. Леніна-Гагаріна (від Будинку Рад до ТК-26 – перша ділянка) в смт Драбів Черкаської області» (коригування), загальною кошторисною вартістю робіт 1 405,240 тис. грн.
У 2018 році з районного бюджету профінансовано комплекс заходів з термомодернізації об’єктів соціально-культурної сфери.
Так, в галузі освіти:
проведено поточні ремонти (2295,6 тис. грн.);
проведено капітальні ремонти (1417,7 тис. грн);
проведено заміну віконних блоків (45 шт.);
встановлено твердопаливні котли у Михайлівської ЗОШ  І-ІІ ст. та Білоусівської ЗОШ І-ІІІ ст.
в галузі медицини:
завершено капітальний ремонт  приймального (нового відділення невідкладної медичної допомоги) - 430,9 тис. грн.;
розроблено проектно – кошторисну документацію на  проект «Капітальний ремонт  покрівлі, вимощення стін терапевтично-педіатричного відділення Драбівської ЦРЛ по вул. Незалежності, 33 в с. Шрамківка».
в тому числі:
проведено капітальний ремонт АЗПСМ (с. Безбородьки) - 70,0 тис .грн;
проведено капітальний ремонт АЗПСМ (с. Великий Хутір) -300,0 тис.грн;
проведено капітальний ремонт ФАПу (с. Степанівка) - 82,2 тис .грн.
у галузі культури:
проведено поточні та капітальні ремонти (280,6 тис. грн.);
проведено енергоаудит Драбівського районного центру культури і дозвілля;
виготовлено проектно-кошторисну документація на проведення капітального ремонту приміщення районного Центру культури та дозвілля, (вартість робіт 938,4 тис. грн).
 
Пріоритетні цілі на 2019 рік:
підвищення ефективності використання паливно – енергетичних ресурсів бюджетними установами, підприємствами житлово-комунального господарства;
збільшення частки використання місцевих і альтернативних видів енергоресурсів та використання енергії відновлювальних і нетрадиційних джерел.
Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:
часткове відшкодування з місцевих бюджетів відсоткової ставки по кредитах залучених через уповноважений банк ПАТ «Державний ощадбанк України» на придбання котлів з використанням будь – яких видів палива та енергії (за винятком природного газу), впровадження енергоефективних заходів і часткової компенсації відсоткової ставки по кредитах;
впровадження сучасних енергозберігаючих технологій та обладнання;
проведення модернізації устаткування, мереж та агрегатів, що використовуються у комунальному господарстві.
Очікувані результати у 2019 році:
завершення реалізації проекту по реконструкції котельні по вул. Молодіжній, 1 в смт. Драбів та звершення проекту «Реконструкція теплотраси по вул. Леніна-Гагаріна (від Будинку Рад до ТК-26 – перша ділянка) в смт Драбів Черкаської області» (коригування);
ефективне використання традиційних видів паливно – енергетичних ресурсів;
зменшення обсягів споживання природного газу.