Житлово-комунальне господарство

 

Енергозбереження та житлово – комунальне господарство
 
Однією з найважливіших передумов сталого розвитку Драбівського району  є вирішення проблеми скорочення енергозалежності економіки та енергоємності виробництва продукції, робіт і послуг підприємствами району. Зменшення споживання енергетичних ресурсів шляхом впровадження нових енергоефективних проектів та ресурсозберігаючих технологій у всіх секторах економіки та соціальної сфери дозволить оптимізувати паливно-енергетичний баланс району, підвищити якість продукції та послуг, скоротити фінансові витрати на закупівлю енергоресурсів бюджетними закладами району.
З метою вирішення проблеми нераціонального використання енергетичних ресурсів в районі в 2017 році реалізовувалась Програма підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв в Драбівському районі на 2012-2017 роки, затверджена рішенням районної ради від 24.05.2012 № 18-1/VI.
З початку 2017 року для отримання кредиту на впровадження енергоефективних заходів (заміна віконних блоків та придбання твердопаливних котів) до «Ощадбанку» звернулось 61 особа (видано 29 кредитів - на суму 640,9 тис. грн., сума компенсації відсоткової ставки по кредитам з місцевого бюджету становить 14,5 тис. грн.).
Комунальним підприємством «Драбівські теплові мережі» завершено реалізацію проекту «Реконструкція центральної котельні по вул. Комарова, 5           в смт Драбів», загальною кошторисною вартістю 2 273,612 тис. грн., що дасть змогу зменшити споживання природного газу на 20-25%, електричної енергії на 15-20%:
- встановлено котел на газовому паливі КСВа-3,15 Гс;
- встановлено комплекс хімводоочистки;
- встановлено нові мережеві насоси відповідної (для об’єму теплоносія) потужності та нові насоси котлового контуру – зменшення споживання електричої енергії.
 
Для реалізації на умовах співфінансування з державного бюджету (ДФРР, субвенція на соціально-економічний розвиток регіонів) у 2018 році  в Драбівському районі  підготовлено 2 соціально важливих проекти:
-        Реконструкція котельні по вул. Молодіжній, 1 в смт. Драбів (загальна вартість проекту 1142,316 тис. грн., реалізація на умовах співфінансування з державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), кошти місцевих бюджетів 171,348 тис. грн. ДФРР – 970,968 тис. грн. ), включено до плану основних заходів з реалізації Програми економічного, соціального та культурного розвитку Драбівського району на 2018 рік;
-        Енергоефективна санація головного корпусу Драбівської ЦРЛ по вул.Садова,1 в смт Драбів Черкаської області при капітальному ремонті даху та заповнень віконних прорізів (загальна вартість проекту 1500,0 тис. грн., реалізація на умовах співфінансування з державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), кошти місцевих бюджетів 300,0 тис. грн. ДФРР – 1200,0 тис. грн. ), включено до плану основних заходів з реалізації Програми економічного, соціального та культурного розвитку Драбівського району на 2018 рік.
 
У 2017 році з районного бюджету проведено комплекс заходів з термомодернізації об’єктів соціально-культурної сфери.
У галузі освіти  проведено заміну 446 віконних блоків на енергозберігаючі, технічне переоснащення котельні Рождественського дошкільного навчального закладу; технічне переоснащення газових котелень в Шрамківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Демківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Мехедівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Митлашівському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – днз» та Кононівській ЗОШ І-ІІІ ступенів; експертиза проектно-кошторисної документації по заміні твердопаливних котлів в Ковалівському та Яворівському навчально-виховних комплексах; встановлення твердопаливного котла для Бойківщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів; капітальний ремонт даху їдальні Драбівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені С. В. Васильченка – гімназія» та капітальний ремонту даху основного корпусу відповідного навчального закладу.
У галузі культури  проведено капітальний ремонт з заміною вікон спортивного комплексу районного центру культури і дозвілля на суму 560,0 тис. грн., проведено заміну віконних блоків і дверей Рецюківщинського  СБК на суму 250 тис. грн..