Влаштування книжкової панорами «Звучи, моя мово!»

 

Щороку 9 листопада Україна відзначає велике духовне свято – День української писемності та мови, що яскраво засвідчує багаторічний тернистий шлях рідного слова і його безсмертних творців.
         Відомий український письменник XIX ст. Панас Мирний писав: «Найбільше й найдорожче добро кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування.»
         1991 року Україна стала незалежною державою. Український народ одержав у спадок сучасну українську літературну мову – багату, розвинену, гнучку. Нею можна висловлювати все: від найскладніших і найновіших наукових відкриттів до найвеселіших віршів, пісень, оповідань. Багатство мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень, у думах і казках, у творах письменників, у живій розмовній мові. Завдання українців – берегти цей неоціненний дар, не засмічувати чужими і грубими словами, щиро любити. І хоч наша мова зазнала гоніння, переслідування, зараз вона живе, квітне і вдосконалюється.
         Книжкова панорама «Звучи, моя мово!», яка влаштована у Драбівській районній бібліотеці, представлена цікавими книгами про історію рідної мови, періодичними виданнями, а також різноманітними словниками української мови.
« Повернутись