Соціальна робота з різними категоріями сімей

З метою ефективного функціонування прийомних сімей та будинків сімейного типу 11 квітня поточного року працівниками  Драбівського районного центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації  відвідано 2 прийомні сімї в селі Привітне та 1 будинку сімейного типу в селі Нехайки, в яких проживає та виховується 13 дітей з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Під час проведення даного заходу всім членам родини надано психологічну підтримку, допомогу в адаптації однієї дитини (яка довлаштована в родину) до нової сім’ї та сім’ї до неї. З батьками проведено бесіду щодо виховання, навчання дітей, догляду за ними, створення належних умов для їх проживання.
З метою підтримки позитивного мікроклімату в сім’ї та усунення непорозумінь  між дітьми, батькам-вихователям рекомендовано більше уваги приділяти потребам кожної дитини, знаходити спільні інтереси, захоплення та заняття, допомагати дітям висловлювати свої почуття та потреби.
У ході відвідування соціальні працівники провели бесіду з дітьми  - вихованцями  та прийомними дітьми щодо можливості отримання у майбутньому професії дитині з інвалідністю, набуття навичок самообслуговування та самореалізації в суспільстві після вибуття з прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу.
Батьків-вихователів зорієнтовано увагу на те, що у родині виховується 10 дітей-вихованців підліткового віку і тому необхідно  проводити профілактично-просвітницьку роботу з питань статевого виховання, здорового способу життя та відповідальної поведінки дітей.
         Крім того, спеціалістами соціальної сфери та головою Нехайківської сільської ради  відвідано одну родину, де  батьком – одинаком виховуються   2 неповнолітніх дітей. Під час зустрічі батьку надано психологічну підтримку та рекомендації щодо належного догляду та виховання дітей, про потребу у працевлаштуванні та проведенні косметичного ремонту у будинку.
В цей же день, працівниками центру  відвідано 3 родини учасників АТО. Під час зустрічі учасникам бойових дій  та членам їх родин надано психологічну підтримку та  визначено основні потреби. Поінформовано про можливість отримання щорічної разової грошової допомоги учасниками антитерористичної операції передбачену Законом України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ».
« Повернутись