Зміни в законодавстві!

Відповідно  до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019р №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово- комунальних послуг у грошовій формі». Пільги на оплату житлово- комунальних послуг надаватимуться у грошовій формі починаючи з жовтня 2019 року. Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.
Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через АТ “Ощадбанк” аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій.
За заявою пільговика надання пільги може проводитись у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані у заяві.
Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.
з 01.05.2019 діють нові норми споживання  електричної енергії та природного газу  для індивідуального опалення, з централізованого постачання холодної води та водовідведення.
        Відповідно до внесених змін постановами Кабінету Міністрів України від 27.12.2018р №1176, від 30.01.2019 №63, від 13.02.2019 №266 до постанови від 06.08.2014р №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлені соціальні нормативи, в межах яких держава надає громадянам пільги  на оплату житлово-комунальних послуг:
- централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії - 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.
Для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, що складаються лише з непрацездатних осіб (статті 12, 13, 14 і 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та статті 6-1, 6-2, 6-3, 6-4 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”), у разі користування газопостачанням зазначена норма становить 42 кв. метри опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сім’ю.
У разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, - 0,0383 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
у разі використання природного газу для індивідуального опалення - 4 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення - 30 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.
       для користування послугами з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення 3,6 куб. метри на одну особу.
 
Відшкодування витрат на поховання
учасників бойових дій та інвалідів війни
 
Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 р. №1445 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, і учасників бойових дій і інвалідів війни» (із змінами), управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проводить виплати за здійснене поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Підставою для проведення відшкодування на поховання померлого учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок  війни є письмове звернення особи, яка здійснює поховання, до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.       
До заяви додаються:
-   копія свідоцтва про смерть,
- копія посвідчення, що підтверджує віднесення особи померлого до зазначеної категорії,
- довідка із сільської чи селищної ради, яка засвідчує відомість про особу, що здійснила поховання,
-документ, що  підтверджує вартість ритуальних послуг.
Листом департаменту містобудування, архітектури, будівництва  та  житлово-комунального господарства облдержадміністрації від 30.01.2019 №02/04-01/229 встановлено середню вартість ритуальних послуг по області, визначених для безоплатного поховання; зокрема:
       -     надання транспортних послуг (автокатафалк) – 1013,59грн.;
  • надання труни – 1655,83 грн.;
  • надання одного вінка похоронного – 343,50 грн.;
  • надання траурної стрічки – 30,91 грн.
 
Всього на зазначені цілі із обласного бюджету у 2019 році  району виділено 39,4  тис. грн., виходячи із нормативу бюджетної забезпеченості 1790,00 грн..
Вартість ритуальних послуг, визначених для відшкодування, не повинна перевищувати  середню ціну на відповідні ритуальні послуги, що склалися  в області, та граничного розміру, який визначається у встановленому порядку.
« Повернутись