Про соціальне забезпечення громадян України, які прибули на тимчасове перебування до району з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

 

 

 

З початку проведення антитерористичної  операції на Сході України управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (далі – управління) ведеться облік громадян України, які виїхали з АР Крим та м. Севастополя, сходу України та тимчасово проживають на території  району.
Станом на 01.07.2019 в управлінні зареєстровано 105 сімей (159 осіб), які приїхали з АР Крим, Донецької та Луганської областей, серед них:
  • 39 осіб працездатного віку,
  • 70 пенсіонерів,
  • 6 інвалідів,
  • 3 багатодітні сім’ї,
  • 28 дітей віком до 18 років.
В основному ці сім’ї проживають у своїх близьких та знайомих.  Лише 4 сім’ї винаймають житло та 19 – проживають у власних будинках.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 внутрішньо переміщеним особам надається щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
В даний час на обліку в управлінні перебуває 38 сімей (53 особи), яким призначена щомісячна адресна допомога. В 2019 році передбачено 569,8 тис. грн. для виплати такої допомоги внутрішньо переміщеним особам. Розмір грошової допомоги складає:
- для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) – 1000,00 грн. на одну особу, 
- для працездатних осіб – 442,00 грн. на одну особу,
- для інвалідів І групи та дітей-інвалідів – 1946,10 грн. на одну особу,
- для інвалідів ІІ групи – 1721,55 грн. на одну особу,
- для інвалідів ІІІ групи – 1497,00 грн. на одну особу.
На даний час заборгованості  по виплаті немає.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» розпорядженням районної державної адміністрації створено комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та робочу групу по здійсненню контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання.
Станом на 01.07.2019 складено 55 актів обстеження матеріально-побутових умов сімей та проведено 11 засідань комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Переміщені сім’ї також отримують різні види державних соціальних допомог, а саме:
- 7 сімей отримують допомогу при народженні дитини;
- 4 сім’ї – допомогу одинокій матері;
- 1 сім’я – державну соціальну допомогу на дитину інваліда;
- 1 сім’я – допомогу по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного захворювання;
- 4 сім’я– державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;
- 1 сім’я – допомога по догляду за особою, яка досягла 80 років;
- 3 сім’ї – допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.
У 2019 році 1 особа із числа внутрішньо переміщених перебувала на обліку для отримання путівки на санаторно-курортне лікування (оздоровлено у травні 2019 року в санаторії «Карпати» Волинська область).
Відділом з питань призначення та перерахунків пенсій № 4 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області пенсії за тимчасовим місцем проживання проводиться виплата пенсій 70 внутрішньо переміщеним особам.
До Золотоніського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  у Черкаській області по Драбівському району звернулося 11 осіб із числа внутрішньо переміщених осіб за виплатами у зв’язку із нещасним випадком на виробництві чи професійним захворюванням. Заборгованості по виплаті не має.
Протягом 6 місяців 2019 року послугами районного  центру зайнятості скористалось   4 внутрішньо переміщені особи,  які  мали статус безробітного. 1 особа пройшла професійне навчання, 3 особи працевлаштовано.
Для подальшого вирішення питань внутрішньо переміщених осіб та забезпечення їх першочергових потреб управлінням буде продовжено роботу по наданню їм всіх видів державних допомог. 
« Повернутись