Про підсумки роботи галузі тваринництва за І півріччя 2019 року та хід збирання ранніх зернових культур в районі

 

 

Тваринництво – галузь сільського господарства стан розвитку якої вагомо впливає на економічний потенціал агропромислового комплексу району, зайнятість населення. Виробництво м’яса та молока завжди було і залишається одним із приорітетних напрямків розвитку галузі агропромислового розвитку.
З початку цього року в Драбівському районі була досягнута позитивна динаміка розвитку галузі тваринництва,  в першу чергу стабілізація та нарощування поголів’я і в подальшому виробництво тваринницької продукції.
В даний час тваринництвом в районі займаються в 15 сільгосппідприємствах, в тому числі в 5 господарствах – вирощуванням ВРХ (симентальська, голштинська порода), молочним скотарством - в 4 господарствах (українська червоно-ряба, українська чорно-ряба – молочних порід), вирощуванням свиней - в 11 господарствах (породи ландрас, дюрок). Станом на 1 липня 2019 року у сільськогосподарських підприємствах району утримується 653 голови корів, що на 25 голів менше,  ніж у відповідному періоді минулого року (678 голів). В господарствах населення утримується  поголів’я корів у кількості  1460 голів.                                        Поголів’я корів утримується в таких господарствах: ПСП «Плешкані» – 250 голів, СТОВ «Агрофірма «Великий Хутір» - 95 голів, СТОВ «Шрамківський МТК» - 190 голів, ПП «Білоусівка» – 118 голів.                                                                                                
Ефективно працюють в плані розвитку галузі молочного скотарства в ПСП «Плешкані», СТОВ «Шрамівський МТК», СТОВ «Агрофірма «Великий Хутір». Підприємствами застосовується сучасні технології годівлі та утримання поголів’я корів, що значно впливає на показники продуктивності тварин.
Чисельність поголів’я ВРХ станом на 1 липня 2019 року становить 1862 голови, що на  46 голів більше,  ніж у відповідному періоді минулого року (1816 голів) .
ВРХ утримується в таких господарствах: ПСП «Плешкані» – 747 голів, СТОВ «Агрофірма «Великий Хутір» - 383 голови, СТОВ «Шрамківський МТК» - 427 голів, ПП  «Білоусівка»– 210 голів, ПП Лаврик +» - 95 голів.
Крім того, в господарствах населення утримується  поголів’я ВРХ у кількості 1421 голова.
Поголів’я свиней утримується в 11 господарствах різних форм власності в кількості 12008 голів, що на 886 голів більше показника відповідного періоду минулого року (11122 голови) .
         Найбільше поголів’я свиней утримується в ТОВ «Продсільпром» 6647 голів. Це господарство є базовим по вирощуванню свиней в районі.
         Спільно з органами Держпродспоживслужби вживаються заходи спрямовані на недопущення гостроінфекційних та інвазійних захворювань (сибірка тварин, лейкоз, бруцельоз, туберкульоз, трихінельоз та інші).
           Згідно плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних хвороб тварин державною службою ветеринарної медицини проводяться наступні заходи:
-щеплення тварин проти сибірки, сказу, щеплення свиней проти класичної чуми свиней;
-діагностичне  дослідження ВРХ на лейкоз, бруцельоз, туберкульоз;
-проводяться державні моніторингові дослідження на грип птиці та африканську чуму свиней.
На даний час в районі працює 14 пунктів штучного осіменіння, які обслуговують кваліфіковані спеціалісти.
Прийом молока від населення здійснюють 6 переробних підприємств;
ПАТ «Яготинський маслозавод», ПАТ «Пирятинськийсирзавод», ТОВ «Переяслав-молпродукт»,ПАТ «Канів маслосирзавод», ПАТ «Золотоніський маслоробний комбінат»  та  ПАТ «Юрія».
 
           У районі площа до збирання ранніх зернових по всіх категоріях господарств  становить  10,0  тис. га, в тому числі: озимої пшениці – 7,2 тис. га, озимого  жита – 0,1 тис. га,  озимого ячменю – 0,1 тис. га, ярого ячменю -  1,8  тис. га,  ярої пшениці – 0,1 тис. га, вівса – 0,3 тис. га,  та   гороху  – 0,4 тис. га.
         Крім того, озимого ріпаку 0,2 тис. га.
         Станом на 8 липня 2019 року сільськогосподарськими підприємствами зібрано ранніх зернових і зернобобових культур на площі 526 га або 5,3 % до планового показника, намолочено 2387 тонн, при середній урожайності 45,3 ц/га. Зокрема, зібрано:
- озимого ячменю – 387 тонн з площі 64 га або  100 % до прогнозу, урожайність -  60,5 ц/га,
- гороху – 244 тонни з площі 122 га або 27 % до плану, урожайність – 20 ц/га,
- озимої пшениці – 1756 тонн з площі 340 га, урожайність – 51,6 ц/га.
         Крім того ріпаку зібрано на площі 74 га, намолочено 204 тонни, урожайність становить 27,6 ц/га (34 %).
 
         З  метою забезпечення організаційно-технологічних заходів щодо проведення жнив в районі проаналізовано фінансовий стан сільськогосподарських підприємств та визначено реальні можливості проведення жнив в оптимальні строки по кожному господарству.
        Постійно проводиться моніторинг щодо готовності токового господарства, техніки, забезпеченості паливно-мастильними матеріалами та обіговими коштами.
       Станом на 05.07.2019 сільськогосподарськими підприємствами закуплено дизельного палива – 664 тонни, що становить 228 % до потреби ( 315 тонн), бензину – 180 тонн – 100 %.
       На сьогодні комбайновий парк сільськогосподарських підприємств різних форм власності, індивідуальних власників та інвесторів господарств району, а також залученої техніки, який складає 102 одиниці і буде брати участь у проведенні збиральних  робіт, повністю готовий до жнив.
За  попередніми підрахунками середнє навантаження на один комбайн складе  98 гектарів, що дасть можливість провести збирання ранніх зернових культур  в господарствах району за 8 -10 днів.
        Зерноочисна техніка та токове господарство підприємств району готове до прийомки  нового урожаю. 16 зерносушарок,  в разі необхідності, будуть задіяні для сушки зерна.
       З метою запобігання виникнення пожеж під час проведення збиральних робіт   проведено комплекс протипожежних заходів, зокрема,  проведено  інструктажі  учасникам жнив, розроблено  та затверджено маршрути руху транспорту, як в плані безпеки, так і з метою економії паливно-мастильних матеріалів, забезпечено техніку, яка буде задіяна на збиранні врожаю, засобами пожежогасіння.
      Створено належні умови для медичного, побутового обслуговування механізаторів та інших працівників, які працюють  на збиранні урожаю.
      На даний час готові до роботи в період проведення збиральних робіт  20 їдалень на 534 місця, 23 приміщення для відпочинку на 570 місць, 9 душових на 118 місць.
       На  проведенні збирання ранніх зернових культур планується задіяти  майже 800 працівників.
Аналіз стану посівів зернових культур показує, що вони в основному мають добрий  та задовільний стан.
Плануємо, що валовий  збір ранніх зернових та зернобобових культур складе  45  тис. тонн при середній урожайності 45 ц/га.
« Повернутись