Актуальна інформація для Декларантів - 2014

    Драбівське відділення Золотоніської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Черкаській області нагадує про наближення граничного терміну надання декларації про майновий стан та доходи, отримані протягом 2013 року. Таку декларацію громадянам необхідно подати до 1 травня, завітавши з цією метою до центру обслуговування платників (ЦОП) за місцем реєстрації.
Водночас наводимо актуальні запитання – відповіді щодо декларування.
1. У яких випадках оподатковуються профспілкові  подарунки.
Подарунок, наданий профспілкою своїм членам, що не перевищує суми 50% мінімальної зарплати (у 2013 році – 573,50 грн., у 2014 році – 609,00 грн.) в місяць, не оподатковується. Сума перевищення вартості подарунку оподатковується податковим агентом (профспілковою організацією) з використанням коефіцієнта за ставкою 15% (та/або 17%).
2. Подарунок (спадщину) від бабусі отримує неповнолітній. Як декларувати доходи?
Відповідно до п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники) у разі отримання малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини), повинні подати податкову декларацію від імені малолітньої/неповнолітньої дитини та сплатити податок на доходи фізичних осіб.
3. Як визначити ступінь споріднення з дарувателем?
Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
4. Куди надавати декларацію, якщо протягом року відбувся переїзд до іншого регіону України?
Пунктом п.45.1 ст.45 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.  Податковою адресою платника податків – фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі.    Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.   Відповідно до ст.6 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
Таким чином, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.
5. Чи має право громадянин подати уточнюючу декларацію на податкову  знижку, якщо він пізніше виявив додаткові підтверджуючі витрати суми, які у попередній декларації не були враховані?
Якщо були виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані при поданні річної податкової декларації, для реалізації свого права на податкову знижку платник податку може подати уточнюючу декларацію до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, оскільки право на податкову знижку надається лише за наслідками звітного податкового року.
Нагадуємо, що обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи до травня 2014 року виникає у громадян у разі:
• отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 року податок не утримувався;
• отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
• отримання іноземних доходів;
Водночас платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи:
• виключно від податкових агентів;
• від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.
Також подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку за наслідками 2013 року. Втім такі платники можуть подати податкову декларацію (разом з документами для підтвердження відповідних витрат) упродовж поточного року.
 
 
« Повернутись