Народознавча година «Хліборобські обряди та звичаї – святиня українського народу»

 

 

Українці мають свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть. Це – батьківська хата, материнська пісня, святий хліб, вишитий рушник, червона калина, зажурена верба, хрещатий барвінок, дивовижна писанка, вірний своєму краю лелека. Всі вони наші давні і добрі символи, наші обереги.

Хліб – символ життя. З давніх-давен він у великій пошані в народі. Споконвіку хліб називають святим. Він завжди лежав на столі. В Україні з хлібом-сіллю  на вишитому рушнику зустрічають найпочесніших гостей. Він – ознака гостинності українського народу.

Згідно плану роботи відділу культури Драбівської райдержадміністрації, з метою естетичного та духовного розвитку читачів , кращого пізнання, зрозуміння та дотримання традицій українського народу 10 вересня працівниками районної дитячої бібліотеки проведено народознавчу годину «Хліборобські обряди та звичаї – святиня українського народу» для учнів 5-х класів Драбівського НВК «загальноосвітня школа I-III ступенів ім. С.В. Васильченка – гімназія».  Під час заходу учням розповіли про обряди, які пов’язані з хлібом і наголосила на тому, що потрібно берегти кожну скибочку хліба, кожний колосок, кожну зернину, береги не тому, що ми скупі, а тому, що це наш хліб. 

« Повернутись