Пам'ять не згасне

          16 квітня 2014 року в Драбівському районі проведено заходи по відзначенню  80- річчя заснування Почесного звання Герой Радянського Союзу. Цю найвищу нагороду колишнього Радянського Союзу було засновано у 1934 році, і присвоювалася вона за мужність і героїзм, за звитяжні подвиги, які проявляли звичайні люди, військові генерали і рядові солдати, відомі вчені і науковці.
У період Великої Вітчизняної війни 9 уродженців Драбівщини з сіл Степанівки, Яворівки, Драбове-Барятинського, Великого Хутора, Михайлівки, Перервинців, Мехедівки, селища Драбів були удостоєні цієї найвищої нагороди,серед них -Іван Никифорович Степаненко з Нехайок, якому звання Герой Радянського Союзу  присвоєно двічі.
На урочистості були запрошені учасники бойових дій, ветерани війни і праці, учителі історії та учні Драбівського НВК,учасники художньої самодіяльності, почесні гості.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради Володимир Дзега, який закликав молоде покоління бути гідними продовжувачами справ своїх дідів і прадідів, любити свою Україну,бути її патріотами.
Зворушливими розповідями, маловідомими епізодами життя про своїх земляків  поділилися учителі історії та учні загальноосвітніх шкіл району.
Присутні радо вітали доньку Героя Радянського Союзу  М. Ластовського з села Михайлівки - Раїсу Максимівну.
Цікава літературно-музична композиція у виконанні учнів Драбівського НВК була зворушливою та актуальною. Діти пам’ятають про подвиг старшого покоління і стараються бути гідними нащадками.
Лунали пісні у виконанні ансамблю ветеранів селища Драбів, а присутні дізнавалися про цікаві моменти  життя земляків, про те, що воювали герої не ради нагород, а  просто, як могли  рятували рідну землю від ворога.
Гнучий П.П., Жагало В.М., Загородський М.П., Ластовський М.О., Романюк В.Г., Куниця С.А., Солопенко Т.І., Удод І.М., Степаненко І.Н.- ці імена Героїв  золотими літерами  навічно закарбовані в історію Драбівщини, рідного краю, соборної незалежної України.
 

 

« Повернутись