Першочергова увага клієнтам з особливими потребами

У Драбівській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості систематично проводиться  інформаційно-роз’яснювальна робота з незайнятими громадянами та безробітними, серед яких є й  особи з обмеженими фізичними можливостями, щодо їх працевлаштування, відкриття власної справи. Цих осіб залучають до семінарів з орієнтації на підприємницьку діяльність, з техніки пошуку роботи. Як результат, з початку цього року дві особи з інвалідністю із числа безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості,  працевлаштовані ( ПРАТ «Безбородьківська АВКФ», ПП «Фенікс» ).

У службі зайнятості також проводиться інформаційна робота щодо можливості проходження професійного навчання з врахуванням стану здоров’я,здібностей громадян з інвалідністю та потреб ринку праці.

« До тимчасових робіт було залучено одного безробітного зазначеної категорії  . Він добре зарекомендував себе, тому його взяли на постійну роботу »,  - повідомив фахівець сектору взаємодії з роботодавцями Школа С. С.

Для прискорення процесу інтегрування до ринку праці усіх клієнтів  з особливими потребами,  фахівці філіїі надають їм  профорієнтаційні послуги. Фахівці з профорієнтації засобами індивідуального консультування забезпечують диференційований підхід в організації профорієнтаційної роботи з ними, здійснюють психологічну підтримку та допомогу, акцентують увагу на здобутті конкурентної професії. Осіб з обмеженими фізичними можливостями систематично запрошують до участі у роботі тематичного семінару для окремих категорій громадян, зокрема інвалідів.

Л. Перепелиця, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Драбівської районної філії Черкаського ОЦЗ