Подання заяви про державну реєстрацію шлюбу через Веб-портал!

Шлюб – це одна з найяскравіших подій в житті людини! Це рішення з’єднати свої сердця та долі, є одним з найголовніших кроків до спільного майбутнього, яке засвідчує серйозність намірів ділити навпіл свята й будні спільного життя!

Згідно Сімейного Кодексу України, шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюбний вік для жінки та чоловіка  встановлюється у вісімнадцять років. Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком особисто. При подані заяви про реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред’являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ. Орган державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву про реєстрацію шлюбу, зобов’язаний ознайомити наречених з їх обов’язком повідомити один одного про стан свого здоров’я, з умовами і порядком реєстрації шлюбу, а також роз’яснити їм права та обов’язки як майбутнього подружжя і батьків та попередити про відповідальність за приховання перешкод до реєстрації шлюбу.

Через Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» майбутнє подружжя може подати заяву про державну реєстрацію шлюбу в електронній формі до будь-якого обраного ними відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Заявники додають до зазначеної заяви відскановані копії паспорта громадянина України, паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (у разі державної реєстрації повторного шлюбу), а також документа (квитанції) про сплату державного мита, оплату платних послуг (при бажанні їх отримати) при здійсненні платежу без використання платіжних систем через Веб-портал.

За наявності бажання зареєструвати шлюб до спливу місячного строку заявники додають відскановані документи, що підтверджують поважні причини для цього.

При направленні іноземцем, особою без громадянства заяви про державну реєстрацію шлюбу до неї додається відсканована копія документа, що підтверджує законність його (її) перебування на території України.

Оригінали зазначених документів пред'являються при особистому зверненні заявників до відділу ДРАЦС.

Заява про державну реєстрацію шлюбу, що подається в електронній формі повинна містити електронні цифрові підписи або має бути підписана нареченими під час їх особистого звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Звертаємо увагу, що з’явитися до відділу ДРАЦС для підписання заяви нареченим необхідно не пізніше трьох робочих днів після отримання повідомлення про результати розгляду заяви.

Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану призначає дату державної реєстрації шлюбу в день надходження відповідної заяви з накладенням кваліфікованого електронного підпису або в день її підписання заявниками у відділі за умови отримання відповідних документів. Одночасно інформація про час реєстрації шлюбу вноситься до відповідних графіків, розміщених у приміщенні відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Отже, шановні молодята, скористайтесь послугою подання заяви про державну реєстрацію шлюбу через Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» за адресою http://dracs.minjust.gov.ua.

Т. Купріна, начальник Драбівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Черкаській області