Про виплату разової грошової допомоги до 5 травня

Уряд встановив розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до   5 травня у 2019 році.
Згідно Постанови  Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 № 237 «Деякі питання виплати у 2019 році разової  грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та  «Про жертви нацистських переслідувань», виплати здійснюватимуться у таких розмірах:
     1)  особам з  інвалідністю внаслідок  війни І групи –   3 850,0 гривень;
          особам з  інвалідністю внаслідок  війни  ІІ групи –  3 400,0 гривень;
          особам з  інвалідністю внаслідок  війни ІІІ групи – 2 950,0 гривень;
     2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім ( яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 1 295,0 гривень;
     3) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге  - 840,0 гривень;
     4) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших  учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 530,0 гривень.
      Особи з інвалідністю внаслідок війни та пенсіонери, які мають статус  ветерана війни, отримають ці кошти автоматично. Виплата грошової допомоги буде проведена кожному ветерану до 5 травня поточного року відділеннями поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
       Виплата грошової допомоги ветеранам війни, які не є пенсіонерами або військовослужбовцями, буде проводитися органами соціального захисту населення за місцем реєстрації при особистому зверненні.
            На сьогодні проведено виплату 1028 особам пільгової категорії населення, а саме:
  • особам з  інвалідністю внаслідок  війни І групи – 14 особам;
  • особам з  інвалідністю внаслідок  війни  ІІ групи – 48 особам;
  • особам з  інвалідністю внаслідок  війни ІІІ групи - 58 особам;
  • учасникам бойових дій – 397 особам;
  • членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге  – 114 особам;
  • учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших  учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 397 особам.
З 2019 року учасники бойових дій, які отримували даний вид допомоги через військкомат отримують виплату в управлінні праці (на сьогодні отримали   217 осіб).
        Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня  мають право звернутися до управління праці та соціального захисту населення Драбівської райдержадміністрації (смт Драбів, вул. Центральна, 65, каб. № 11, тел. 30-4-20) та отримати її до  30 вересня поточного року.
« Повернутись