Проаналізували використання коштів районними установами на оплату праці

29 вересня голова Драбівської райдержадміністрації провів щотижневу координаційну нараду за участю  першого  заступника  голови райдержадміністрації, голови, заступника голови районної ради, начальників управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в районі, правоохоронних  органів.

Одним із головних питань порядку денного стало обговорення виконання пункту 13 доручення Прем’єр - міністра України А.П. Яценюка від 15.08.2014 №29526/7/1-14 щодо оптимізації штатної чисельності працівників, надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати, встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу, зменшення стимулюючих виплат, надбавок і доплат та недопущення виникнення простроченої кредиторської заборгованості з таких виплат.   По даному питанню проінформувала Тетяна Близнюк, начальник фінансового управління райдержадміністрації. Посадовець проаналізувала використання коштів районними установами на оплату  праці за 8 місяців поточного року по видах нарахувань показав, що на виконання п.13 вищевказаного доручення установами не застосовувалися надання працівникам вимушених відпусток без збереження заробітної плати, встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу за відсутності потреби у даному періоді.

Так, за відповідний період такі установи застосовували виплати стимулюючих надбавок і доплат (середній розмір на одного працівника):установи освіти – 10грн. педагогічні працівники, 150 грн. спеціалісти, 17грн. робітники;  ЦРЛ та КЗ центр первинної медико-санітарної допомоги – 79грн. лікарі, 134грн.спеціалісти, 7грн. інший персонал; установи культури – 214грн. спеціалісти наскрізних професій; ЦСССДМ – 75грн. молодіжні програми, 120грн. фахівці із соціальної роботи; територіальний центр - 42 грн. молодший персонал, 321 грн. інший персонал; спортивні школи - 23грн.; районна рада - 525грн.

По відділу освіти у зв’язку із збільшенням розміру індексації заробітної плати працівників плануються заходи щодо надання відпусток без збереження заробітної плати на 3 дні педагогічним працівникам у період жовтневих канікул.

По ЦРЛ  плануються заходи на жовтень-листопад поточного року  по знаттю надбавок за збільшений обсяг робіт та доплат за сумісництво в нічний час працівників відділень, де функціонує більше одного цілодобового поста та надання вимушених відпусток  без збереження заробітної плати.

На виконання постанов КМУ від 25.03.2014 року №88,89м щодо встановлення граничних розмірів надбавок за престижність педагогічним працівникам та надбавки за особливий характер роботи  працівникам бібліотек  відділом освіти та відділом культури дані надбавки працівникам встановлені в граничному розмірі 20 та 50 відсотків відповідно, тобто без зменшення їх розмірів.

З метою недопущення виникнення простроченої кредиторської заборгованості з виплат заробітної плати установами завчасно надаються дані щодо нарахованої заробітної плати за відповідні періоди, щоб мати можливість визначитися у обсягах коштів необхідних для здійснення оплати заробітної плати.

Учасники наради також обговорили хід проведення в районі Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» та заходи щодо відзначення в районі Міжнародного дня людей похилого віку.