Проведення історичного екскурсу «Славний син України»

20 березня цього року минає 380 років від дня народження козацького гетьмана, державного діяча, полководця і поета Івана Степановича Мазепи, що першим виплекав ідею самостійної, незалежної Української держави.

Відповідно до плану роботи відділу культури райдержадміністрації, з метою вшанування пам’яті Українського Патріота, працівниками Драбівської районної бібліотеки 12 березня цього року було проведено для старшокласників Драбівської школи-гімназії історичний екскурс «Славний син України».

Більше двох століть, кожен рік, в усіх церквах Російської імперії з амвона проклинали Івана Мазепу, проголошували йому анафему. У радянські часи його образ змальовували тільки чорною фарбою, з тавром зрадника.

Ким же був гетьман? Який слід залишила його діяльність в Україні? Відповіді на ці запитання можна було одержати з цікавої і змістовної розповіді ведучої заходу, що познайомила школярів із життям, боротьбою, стражданням і любов’ю цієї надзвичайно талановитої, унікальної людини, славного сина України, в особі якого переплелись романтичні пригоди, драматизм долі, трагізм бурхливої епохи.

Мазепа був першим українським гетьманом, який незмінно тримав булаву протягом майже 22 років. Цей період характеризувався значним економічним розвитком Гетьманщини, стабілізацією соціальної ситуації, могутнім розквітом культури, освіти, книговидання, церковного будівництва.

Посилення наступу Російської імперії на українську автономію, нечувані кривди, жорстокості і свавілля царських чиновників спричинили погіршення становища народу і переповнили чашу терпіння. Прапор повстання, піднесений славним гетьманом, показав Росії, що українці не раби, а люди, які навіть життя свого не пошкодували заради свободи Вітчизни.

З завмиранням серця слухали старшокласники жахливі подробиці про трагічну долю гетьманського Батурина та інших міст, знищених царськими військами.

Закінчився захід словами бібліотекаря: «Історія свідчить, що політика Мазепи була об’єктивно єдино правильною для України того часу. Він воював за свободу і за це вартий пошани прийдешніх поколінь».

Сьогодні Україна вільна, і хоча живеться всім нам не просто, давайте пам’ятати про тих людей, які колись давно наближали сьогоднішню українську незалежність.