Реалізація права голосу громадянами-вимушеними переселенцями зі Сходу України та АР Крим

Відділом ведення Державного реєстру виборців підготовлено Роз’яснення  щодо забезпечення виборчих прав громадян, які переселилися із східних областей України.
Якщо переселенці змінили місце проживання та зареєструвалися в нашому районі, то вони автоматично будуть включені до реєстру виборців  та  матимуть змогу голосувати як за партії, так і за кандидата на відповідному мажоритарному виборчому окрузі.
Якщо ж вони змінили фактичне місце проживання, але не зареєстрували свою нову адресу, то це ускладнює ситуацію. Тому що до своєї заяви про зміну місця голосування такі громадяни мають додавати копію документу з органів соціального захисту, які опікуються переселенцями, щоб таких осіб могли включити на дільницю для голосування.
Який набір документів достатній для того, щоб переселенці могли зареєструватися для участі в голосуванні, якщо вони не змінили адресу свого місця проживання?
По-перше — потрібно написати заяву з проханням змінити місце голосування – заява подається до відділу ведення державного реєстру виборців районної державної адміністрації.
По-друге, до цієї заяви має бути доданий будь-який документ, який посвідчує поважність причини зміни місця голосування. Як правило, це довідка, видана відповідною сільською радою про тимчасове проживання, або, довідка соцзахисту, про реєстрацію переселенців.
         Виборці, який тимчасово переселилися з  Криму і Севастополя зобов'язані пред'явити лише паспорт громадянина України. При цьому не треба паспорт нікуди віддавати – тільки показати.
Після отримання таких документів відділ ведення реєстру внесе зміни у списки виборців, і такі особи будуть включатися до списку виборців, які далі друкують і передають на дільниці.