Соціальна реабілітація умовно засуджених

В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед осіб молодіжного віку. Зазвичай правопорушення тісно пов’язані з процесами деморалізації суспільства, бездомності, безробіття, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, з розпадом сімей, з розповсюдженням інших соціально негативних явищ.
Одним з важливих напрямків роботи Драбівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) є надання соціальних послуг особам, засудженим до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. В ході роботи із даною категорією діяльність центру спрямована на  виявлення причин протиправної поведінки у засуджених осіб, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, профілактика  злочинності  серед  молоді, допомогу усвідомити і визначити зроблені ними помилки, визначити суть проблем, які стоять перед ними, знайти шляхи та методи їх подолання. А найголовніше, пробудити інтерес до своєї особистості, власних позитивних якостей, задуматись про своє життям та майбутнє.
Негативним є той факт, що такою категорією клієнтів стають неповнолітні особи. На обліку центру таких підлітків протягом першого кварталу перебувало двоє. Тому працівниками центру проводиться профілактична робота насамперед у проблемних сім'ях, де виявлені умови для формування негативних якостей неповнолітніх та які сприяють прилученню їх до злочинної діяльності. Трагедія неповнолітнього правопорушника полягає не стільки в тому, що він народився від соціально-занедбаних батьків, скільки в тому, що він повинен жити разом з ними.
Протягом І кварталу 2014 року спеціалістами центру надано ряд індивідуальних соціальних послуг 52 молодим особам, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, проведено зустрічі з ними щодо соціалізації в суспільстві, а саме: оформлення документів, подальшого навчання, працевлаштування, ведення здорового способу життя.
Ми розуміємо те, що скоївши в минулому злочин,молода особа вступила в протиріччя з законом, рідними та близькими, а отже – наше головне завдання – прокласти місточок взаєморозуміння між членами родини, допомогти людині, яка скоїла злочин усвідомити свою провину та не допустити здійснення ними в майбутньому протиправних діянь.
« Повернутись