Соціальна робота в пологовому відділенні центральної районної лікарні

 
Безумовно, народження дитини – важлива подія в житті кожної жінки, адже головна її  місія – стати матір’ю. У період вагітності жінка навчається відчувати свою дитину, спілкуватися з нею, любити її. Саме від матері залежить здоров’я і благополуччя дитини, її розвиток.
Зв’язок між матір’ю і дитиною виникає з часу її зачаття і від того, що відчуває жінка під час вагітності, яке середовище оточує її, великою мірою залежить сприйняття навколишнього світу дитиною.
Але поряд з турботливими та люблячими матерями є й такі, що не до кінця усвідомлюють всю відповідальність за долю новонародженої дитини. Фізіологічна чи психологічна незрілість, асоціальна поведінка породіллі, скрутне матеріальне становище чи складна життєва ситуація, в якій вона опинилася на момент пологів, може вплинути на рішення матері відмовитися від своєї дитини ще в пологовому відділенні.
Тому, з метою попередження раннього соціального сирітства, відмов матерів від новонароджених дітей та їх психологічної підтримки,  щочетверга спеціалісти Драбівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять соціальну роботу в пологовому відділенні центральної районної лікарні.
В ході роботи спеціалісти спілкуються з вагітними жінками та жінками-породілями щодо готовності і бажання бути мамою, мотивації до материнства, стосунків у сім’ї, матеріального забезпечення, умов проживання та надають психологічну підтримку в післяпологовий період.
Протягом 9 місяців 2014 року індивідуальними послугами було охоплено 65 вагітних жінок та жінок-породіль, яким надано 345 соціальних послуг.
Отримавши комплекс соціальних послуг, кожна мама поінформована про те, що при виникненні проблем вона може звернутися в районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
« Повернутись