У районі проводиться активна робота щодо добровільного об’єднання територіальних громад

Реформа місцевого самоврядування – одна із найважливіших, яку повинна здійснити Україна для покращення життя свого населення та стійкого економічного зростання. Її ключовий елемент - об’єднання громад, а основна мета - забезпечити спроможність місцевого самоврядування самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення.

Тож, у районі проводиться активна робота щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Так, днями, відбулися громадські обговорення у селах Криштопівка та Левченкове, участь у яких взяли перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Лобода та заступник голови районної ради Тетяна Богославець.

У обговоренні даного питання, брали участь усі учасники зібрання, які озвучили своє бачення і пропозиції щодо об’єднання громад. Розмова, що відбулася, була конструктивною і відвертою, думки інколи протилежними.

Володир Лобода під час обговорення даного питання із громадами сіл зазначив, що найважливішим пріоритетом повинен бути не кількісний, а якісний показник об’єднання громад. Головна цінність – це люди, які повинні після процесу децентралізації отримати належний рівень низки важливих послуг. Зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, а не нові проблеми. Тому необхідно реагувати на виклики, продумувати ризики і виважено підходити до процесу створення об’єднаних громад, щоб вони дійсно були спроможними забезпечити своїм жителям належний рівень життя.

Від селян надійшло багато запитань щодо обґрунтування позитивних перспектив процесу об'єднання, про фінансові переваги та особливості даних реформ.

Завершилися громадські слухання голосуванням, громадськість сіл одноголосно підтримала приєднання до Драбівської ОТГ.

Сьогодні 9 серпня у селі Левченкове відбулася позачергова сесія сільської ради, де було розглянуто питання про надання згоди на добровільне об’єднання  територіальних громад, приєднання до Драбівської ОТГ та делегування представників до спільної робочої групи. Депутатапи Левченківської сільської ради прийнято одноголосне рішення.