Урядова програма підтримки утримання молодняка ВРХ

Дотація надається фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.

Крок 1. Ідентифікувати теля шляхом біркування та реєстрації.
 Важливо – у паспорті тварини зазначати походження: кличку та ідентифікаційний номер матері (корови).
 Довідково: процедура здійснення ідентифікації, реєстрації та переміщення великої рогатої худоби визначена Порядком ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядком оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби, затвердженими наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 грудня 2017 року № 642, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 лютого за № 166/31618.

Крок 2. Підготувати мінімальну кількість документів:
 • копії паспортів ВРХ, а якщо 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
 • копію паспорта громадянина України;
 • копію довідки  або договору про відкриття рахунка в банку;
 • копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.

Крок 3. Подати до сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади документи.
 Документи приймаються протягом року в порядку черговості -  до 1 травня, до 1 вересня та до 1 грудня. За молодняк, якому виповнилося 12 місяців у грудні попереднього року, документи приймаються до 1 квітня поточного року, у разі наявності молодняка в господарстві на момент подання документів.

Крок 4. Бюджетні кошти надійдуть на поточний рахунок відкритий у банку. Отримати бюджетні кошти, що надійшли.
 * Дотація за молодняк, який народився в господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання  наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка розмірі:
 у період утримання молодняка віком 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;
 у період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;
 у період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.
 *Дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі:
 за перші чотири місяці утримання молодняка — 300 гривень за голову;
 за наступні чотири місяці утримання молодняка — 700 гривень за голову;
 за наступні чотири місяці утримання молодняка — 1500 гривень за голову.