«Золоте перо Василя Симоненка»

Легко та просто називати себе сином народу, важко і далеко не кожному випадає щастя бути достойним цього високого імені. Легко і просто говорити про свою любов до України, важко й не кожному вдається справді любити її.

Василь Симоненко став уже для нас легендою. Нескорений, як Прометей, з гарячою і пристрасною натурою, непримиренний до ворогів українського народу, великий патріот своєї Вітчизни, щирий і добродійний, він увійшов у літературу, як поборник правди і добра.

Твори його напоєні щастям, живуть і шануються людьми як дорогоцінне надбання духовної культури. Його називають сурмачем доби, витязем української поезії, спадкоємцем шевченківських рис поета-революціонера.

Склалося так, що й зараз, коли вже нема серед нас Василя Симоненка, далеко не всі знають, кого ми втратили. Більшість, і саме найкраще, з написаного ним, ще не опубліковано. І той, хто знає В. Симоненка тільки з преси, справжнього Симоненка не знає або знає його мізерно мало.

Відповідно до плану роботи відділу культури райдержадміністрації в районній бібліотеці розгорнуто літературний вернісаж «Золоте перо Василя Симоненка», покликаний донести до читачів чесне і щире слово поета, його любов до рідної землі й повагу до її історії.

Симоненкова дорога важка, трагічна й коротка: поет ішов по ній не повних 29 років. Багато ще міг би він створити. Може, лише на третину відміряв свого звитяжного шляху, а скільки незробленого зосталося по той бік трагічної межі, за тими непройденими верствами.

Як сліпучий метеорит, на мить спалахнув він на небосхилі українського письменства, щоб навіки увійти в безсмертя. Саме тому, що він жив, любив і ненавидів, страждав, творив і згорів за рідну землю, за людей – Батьківщина повік не забуде його.

Запрошуємо всіх бажаючих поринути у світ поетової долі!

« Повернутись