Драбівщина спортивна

Про стан розвитку фізичної культури та спорту в районі
 
Розвиток сфери фізичної культури та спорту в районі здійснюється відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт». Рішенням районної ради від 28 лютого 2012 року № 16-8/VІ затверджено районну Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2015 роки. У зв’язку із закінченням терміну дії у 2015 році, було прийнято рішення районної ради від 23.12.2015 №2-10/VII «Про продовження терміну дії та внесення змін до районної Програми розвитку фізичної культури і спорту в Драбівському районі до 2017 року».

Організаторами фізкультурно-спортивного руху в районі є Драбівська дитячо-юнацька спортивна школа «Слов’яни» (далі – ДЮСШ «Слов’яни»), Драбівський районний фізкультурно-оздоровчий клуб «Колос» (далі - ФОК «Колос»), сектор у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації (далі - райдержадміністрації), відділ освіти райдержадміністрації. В районі діють Федерація Драбівського району з футболу та Драбівська районна федерація шахів.

Протягом 2017-2018 навчальних року регулярними заняттями фізичною культурою та спортом у ДЮСШ «Слов’яни» охоплено 181 вихованець. Функціонує 13 груп, тренуванням яких займаються 7 тренерів. Діє три секції: волейболу (35 дітей), дзюдо (71 дитина) та футболу (75 дітей). Крім того, забезпечено діяльність секцій ДЮСШ «Слов’яни» на території Погребської, Михайлівської, Кантакузівської сільських рад, також заняття відвідують діти та учнівська молодь с. Левченкове, с. Великий Хутір, смт Шрамівка, с. Яворівка, с. Безпальче.

 

З 1 вересня 2017 року функціонує філіал ДЮСШ «Слов’яни» в с. Білоусівка із секцією футболу, яку відвідують 27 вихованців у 2 вікових групах (тренер - Дардуров О.). Заняття відбуваються у спортивному залі Білоусівського будинку культури.

На організацію фінансово-господарської діяльності ДЮСШ «Слов’яни» у 2017 році із районного бюджету виділено 960,3 тис. грн. З них на придбання спортивного обладнання та інвентарю 90,7 тис. грн.

Робота тренерсько-викладацького складу спортивної школи сприяє підвищенню ефективності діяльності ДЮСШ «Слов’яни» шляхом завоювання вагомих здобутків її вихованців, зокрема у 2017 році результатом роботи є: 10 призерів та переможців чемпіонатів України, 30 переможець та призер всеукраїнських турнірів; 1 кандидат у майстри спорту України (Плахтій Я.), 3 члени юнацьких збірних команд України з боротьби дзюдо та самбо. Чемпіонами та призерами України стали Моісєєв А., Потапчук С., Зінченко Я., Плахтій Я., Васільєв В.

В районі функціонує 2 осередки розвитку спортивного орієнтування. На базі Золотоношківської ЗОШ І-ІІІ ступенів діє гурток «Спортивний туризм» (тренер - Мануйленко А.Г.), на базі Драбівського районного Будинку дитячої творчості – «Спортивне орієнтування» (тренер – Засенко Н.А.).

 

16 учасників гуртка «Спортивний туризм» протягом 2017 року отримали 49 призових місць, 46 нагород на етапах чемпіонату Черкаської області і 7 нагород на етапах Чемпіонату України.

Учасниками гуртка «Спортивне орієнтування» в обласних змагань за звітний період здобуто 1 перше місце, 7 – других, 3 – третіх місця обласного рівня.

Відділом освіти райдержадміністрації створені належні умови для забезпечення фізичного виховання і масового спорту в загальноосвітніх навчальних закладах. Забезпечується належна рухова активність учнів не менше 5-6 годин на тиждень. Відповідно до типових навчальних планів в 2017-2018 навчальному році на вивчення фізичної культури в 1-9 класах виділено 3 години, в 10-11 класах - 2 години на тиждень. У 15 школах функціонує 32 гуртки фізкультурно-оздоровчого спрямування, якими охоплено 417 учнів. Окрім того в районі проводяться багатоступеневі спортивні змагання (шкільні, районні), що дає змогу розширити руховий режим школяра. В 137 класах ЗОШ Драбівського району викладається фізична культура в обсязі 3 годин на тиждень та проводяться заняття з елементами футболу. Заняттями охоплено 1486 учнів.

  

Щорічно відділом освіти райдержадміністрації здійснюється організація та проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських змагань на призи  клубу «Шкіряний м’яч». У жовтні 2017 року відбулися районні фінальні змагання ІІ етапу Всеукраїнських змагань з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед учнів 2004-2006 року народження загальноосвітніх навчальних закладів району.

Переможцями групи U-11 (2007 р.н.) стала команда Драбівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені С.В. Васильченка - гімназія», U-12 (2006 р.н.) команда Кононівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а у групі U-13 (2005 р.н.) – Шрамківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У навчальних закладах у відповідності до спільного наказу Драбівської центральної районної лікарні та відділу освіти Драбівської райдержадміністрації від 15 жовтня 2009 року №198/220 «Про проведення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах району» працює система контролю за станом здоров’я та фізичного розвитку учнів за даним напрямком роботи закріплені відповідні медичні працівники. До медико-педагогічного спостереження залучається дирекція навчальних закладів, медичні працівники, вчителі фізичної культури, класні керівники.

У вересні 2017 року в навчальних закладах проведено «Олімпійський урок» та «Олімпійський тиждень», який розпочався урочистим відкриттям. Після церемонії відкриття заняття проходили в ігровій формі, проведено вікторини, диспути, усні журнали, відеоуроки, зустрічей з спортсменами району, тренерами, всіляких естафет, міні-турнірів, олімпійських ритуалів тощо.

 Протягом 2017 року курсову перепідготовку пройшли 3 учителя фізичної культури.

Відділом освіти райдержадміністрації проводиться цілеспрямована робота по організації комплексних спортивно-масових заходів серед учнів як олімпійських так і не олімпійських видів спорту. У 2017 році в рамках районних комплексних навчально-тренувальних заходів з видів спорту серед школярів проведено 13 спортивно-масових заходів: змагання із легкої атлетики, районні змагання з шахів, шашок, волейболу серед юнаків, волейболу серед дівчат, баскетболу серед юнаків, баскетболу серед дівчат. Відповідно до плану-календаря районних комплексних навчально-тренувальних заходів до кінця 2017 року будуть проведені районні змагання з настільного тенісу. Команда Драбівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені С.В.Васильченка - гімназія» взяла участь обласному етапі спортивних ігор «Старти надій», а Нехайківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. І.Н. Степаненка - ДНЗ» у обласному етапі змагань із шахів та шашок.

З метою покращення умов для регулярних занять оздоровчою фізичною культурою і масовим спортом різних соціальних та вікових груп за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення з 1 до 30 квітня цього року в рамках Всеукраїнського місячника "Спорт для всіх – спільна турбота” охоплено поточним ремонтом та наведенням належного санітарного стану близько 45 спортивних споруд: стадіонів, спортивних та ігрових майданчиках, впорядкуванням яких займалося понад 700 учасників, залучено 12,3 тис. грн бюджетних та 17,9 тис. грн позабюджетних коштів.

 

На території району функціонує фізкультурно-оздоровчий клуб «Колос», яким протягом 2017 року організовано та проведено ряд спортивно-масових заходів: Чемпіонат району з футболу (переможець – команда «Спарта», с. Драбове-Барятинське), настільного тенісу серед чоловіків (Чурута Леонід) та серед жінок (Олефіренко Тетяна), турнір з великого тенісу (Шевченко Роман), численні турніри з волейболу та настільного тенісу, баскетболу, футболу та футзалу серед юнаків, Кубок району з футболу (переможець – команда «Спарта», с. Драбове-Барятинське), Суперкубок району з футболу та Богатирські ігри з нагоди Дня молоді, міжрайонний турнір з футзалу з нагоди Дня фізичної культури та спорту, комплексні спортивні змагання «Найспортивніше село», Спартакіада серед депутатів різних рівнів, Суперкубок миру з футзалу (переможець – команда «Славутич» смт Драбів). До кінця 2017 року заплановано проведення Чемпіонату району з футзалу, командний чемпіонат району з настільного тенісу.

 

Постійними учасниками змагань районного та місцевого рівнів є 14 команди сільських та селищних рад з футболу, футзалу, волейболу.

З метою поліпшення занять фізичною культурою та спортом, проведення фізкультурно-оздоровчих заходів здійснено капітальний ремонт адміністративної будівлі районного стадіону «Колос». Зокрема у 2016 році виділено та використано 115 000 грн. Здійснено ремонт роздягалок, заміна віконних блоків, водопостачання та водовідведення, встановлено електричні водонагрівачі, встановлено нову сантехніку та здійснюється постійна підтримка у належному стані газону футбольного поля. У 2017 році виділено та використано 120,0 тис. грн.

У 2017 років продовжується ремонт спортивного залу та спортивних кімнат районного центру культури та дозвілля. Протягом 2016 року загалом виділено 1 231,5 млн грн (районний бюджет 891,6 тис. грн, обласний бюджет 100,0 тис. грн, державний бюджет 240,0 тис. грн). У 2017 році використано 814,85 тис. грн на ремонт приміщення, придбання спортивного інвентарю, спортивних меблів.

Команда «Альтаїр» за підтримки депутата обласної ради Плічка Г. є учасником Чемпіонату області з футболу серед команд вищої ліги. У турнірній таблиці чемпіонату «Альтаїр» посів 5 позицію.

Таким чином, продовжується реалізація заходів Програми розвитку фізичної культури та спорту в районі.