Реалізація молодіжної політики

Реалізація молодіжної політики в районі
 
На виконання Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Указу Президента України від 27.09.2013 № 532/2013 «Про Стратегію розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року» прийнято та реалізується розпорядження районної державної адміністрації (далі – райдержадміністрація) від 25.01.2018 № 25 «Про заходи районної державної адміністрації щодо розвитку державної молодіжної політики на 2018-2020 роки у Драбівському районі».
З метою оперативного здійснення повноважень районної держаної адміністрації в галузі молодіжної, сімейної політики, протидії насильству в сім’ї, проведенню змістовного та якісного відпочинку та оздоровлення дітей та учнівської молоді проведено 2 засідання ради районної державної адміністрації з питань молодіжної політики, розвитку фізичної культури та спорту в районі, де розглянуто питання щодо стану виплати стипендії обдарованій молоді району, проект плану заходів з нагоди Дня молоді та стан розвитку державної молодіжної політики в районі.
Проблемами молоді  в Драбівському районі опікуються державні структури: відділ освіти райдержадміністрації, сектор у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, служба у справах дітей райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – РЦСССДМ), Драбівський районний центр зайнятості та органи місцевого самоврядування.
Станом на 01.01.2018 у Драбівському районі проживає молоді віком від 14 до 35 років –  9327 осіб.
Збільшується кількість молоді, що віддає перевагу власній справі: заняття підприємницькою діяльністю (126 осіб) та фермерством (6 осіб). Молодих державних службовців у районі налічується – 119 осіб, молоді яка працює в соціальній сфері: вчителі – 117 осіб, медичні працівники – 201 особа, працівники культури – 32 особи.
Для молоді протягом звітного періоду 2018 року надано 972 профорієнтаційні послуги районного центру зайнятості, 43 особи залучені до громадських робіт та робіт тимчасового характеру, 75 - працевлаштовані. З метою активної підтримки безробітної молоді проведені семінари: «Як започаткувати власну справу», «Особливості зайнятості молоді», «Ярмарки професій», «Ефективне ведення сільського господраства», «Легальна зайнятість», груповий захід для молоді  «Молодь на ринку праці», «Особливості зайнятості молоді».
    
З метою оперативного здійснення повноважень районної держаної адміністрації в галузі молодіжної, сімейної політики, протидії насильству в сім’ї, проведенню змістовного та якісного відпочинку та оздоровлення дітей та учнівської молоді проведено  3 засідання координаційної ради районної державної адміністрації з оздоровлення, відпочинку дітей та учнівської молоді у 2017 році; 2 засідання ради райдержадміністрації з питань молодіжної політики; 1 засідання координаційної ради з питань сімейної та ґендерної політики та 2 засідання ради райдержадміністрації з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми,  2 засідання мультидисциплінарну групу з питань протидії торгівлі людьми, 1 засідання координаційної ради райдержадміністрації з питань національно-патріотичного виховання. За підсумками засідань консультативно-дорадчих органів прийнято 18 відповідних рішень.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.1999 № 339 "Про затвердження Порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади" сектором здійснювався контроль за виконанням органами місцевого самоврядування  делегованих повноважень органів виконавчої влади. Зокрема здійснено перевірку делегованих повноважень 10 сільських рад.
Національно-патріотичне виховання.
 
Події, що відбуваються нині в Україні, засвідчують необхідність виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму, національної приналежності, військово-патріотичного спрямування. З цією метою рішенням Драбівської районної ради від 16.09.2016 № 9-1/VІІ  затверджено районну Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.  В усіх навчальних закладах району обладнано та функціонують шкільні музеї, куточки бойової слави та пам’яті.
Протягом звітного періоду 2018 року відділами освіти, культури райдержадміністрації, сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації проведено ряд заходів із національно-патріотичного виховання за участю дітей та учнівської молоді району, зокрема автопробіг «Уклін тобі, земле героїв» пам’яті Героїв Радянського Союзу та повних Кавалерів Ордена Слави, районний мистецький фестиваль «Барви літа у Великому Хуторі», районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «СОКІЛ» ДЖУРА, районна акція до «Дня вишиванки», заплановано проведення велопробігу у вишиванках «Вишиваний шлях» з нагоди Дня молоді та Дня конституції України. Щорічно проводяться заходи з нагоди загальнодержавних свят, Дня молоді, Дня захисника України та Дня українського козацтва тощо.
На базі трьох навчальних закладів району створено козацькі класи: Великохутірській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. С.А. Куниці, Нехайківському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. І.Н. Степаненка» та Золотоношківській ЗОШ І-ІІІ ступенів.
У травні 2018 року учні Золотоношківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Драбово-Пристанційної ЗОШ І-ІІІ ступенів отримали обласну нагороду «Відмінник предмету «Захист Вітчизни», які були вручені їм у Оршанці.
Гуртки національно-патріотичного спрямування функціонують в 12 навчальних закладах району, де постійними заняттями охоплено 368 учнів. У всіх навчальних закладах району обладнано та функціонують шкільні музеї, куточки бойової слави та пам’яті.
 
   
Запобігання насильству в сім’ї.
 
З метою привернення уваги громадськості до актуальних проблем щодо подолання насильства в сім’ї та підвищення рівня обізнаності населення із зазначеної проблеми прийнято та реалізовано розпорядження райдержадміністрації від 13.11.2017 № 370 «Про проведення в районі щорічної акції «16 днів проти насильства» (далі - акція) та утворено Організаційний комітет з підготовки та проведення у 2017 році акції в районі. Акція тривала із 25 листопада по 10 грудня 2017 року.
З метою забезпечення інформування населення району про проведення акції, привернення уваги жителів району та актуалізації проблеми насильства в сім’ї розміщено інформаційно-просвітницький матеріал на офіційному веб-сайті Драбівської районної державної адміністрації “Триває щорічна акція “16 днів проти насильства”, «Молодь проти насильства», «Запобігання насиллю та жорстокості серед підлітків», «Дитинство без насильства», «16 днів проти насильства», «Вчимося захищати себе від насильства» соціальну рекламу із протидії домашньому насиллю із зазначенням номеру "Гарячої лінії" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Подано для оприлюднення статтю «Насильству не місце у сім’ї» у районній газеті «Драбівщина».
В рамках акції «16 днів проти насильства» сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з відділом культури райдержадміністрації організовано та проведено конкурс-виставку дитячих творчих робіт «Дитинство без насильства», участь у якому взяли 20 вихованців Драбівської дитячої школи мистецтв у віці від 6 до 14 років. Юні художники висвітлили у своїх роботах необхідність захисту дітей від домашнього насилля, неприпустимість сексуальної експлуатації неповнолітніх, протидії торгівлі дітьми, поваги до їх потреб, актуальності подолання військового конфлікту на Сході нашої держави. Виставка тривала з 5 по 11 грудня 2017 року.
Переможців та учасників акції нагороджено цінними подарунками та грамотами.
До сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації протягом звітного періоду 2018 року надійшло 30 спеціальних карток обліку про факти вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення від Драбівського районного відділення поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, з них 27 відносно жінок та 3 відносно чоловіків.
Підтримка сімей з дітьми.
На території району станом на 01.01.2018 року проживає 260 багатодітних сімей, в яких виховується 906 дітей. Із них 192 повні сім’ї, 3 сім’ї, де діти виховуються батьком та 59 сімей, де діти виховуються матір’ю, 80 молодих сімей. 12 сімей потребують поліпшення житлових умов і 24 родини знаходиться у складних життєвих обставинах, 99 отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям. З метою підтримки даної категорії сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчими комітетами сільських та селищних рад у 2017 році проведено благодійні акції «До школи з радістю» (охоплено 21 дитина), «Рідні діти» з нагоди новорічно-різдвяних свят та святого Миколая (охоплено 207 дітей). Реалізація відповідних заходів заплановано у вересні-грудні 2018 року. Управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації протягом звітного періоду 2018 року видано 35 посвідчень батьків та дітей з багатодітної родини, із них 28 для дітей та 7 для батьків.
 
Оздоровлення та відпочинок.
 
З метою підготовки та формування планових показників оздоровлення та відпочинку сезону 2018 року сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації поновлено базу даних пільгових категорій, які потребують оздоровлення. Станом на 01.01.2018 на території району проживає: 44 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування; 85 дітей учасників АТО, 12 дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи; 10 дітей із родин, що потрапили в складні життєві обставини; 56 дітей з інвалідністю; 541 дитина з багатодітних сімей; 166 дітей із малозабезпечених сімей; 897 дітей, що перебувають на диспансерному обліку; 240 дітей учасників дитячих творчих колективів та спортивних команд. Із них послугами оздоровлення та відпочинку станом на 01.08.2018 охоплено 1325 дітей пільгових категорій (додаток 1).
Станом на 01.08.2018 послугами оздоровлення та відпочинку охоплено  1935 дітей, що становить 60 % від загальної кількості дітей шкільного віку (3224 за даними Головного управління статистики в Черкаській області), із них послугами оздоровлення охоплено 388 дітей (12 %) та відпочинком 1547 дітей (47,2%).
Із 29 травня по 15 червня 2018 року тривала відпочинкова зміна у  32 пришкільних відпочинкових таборах, із яких 28 таборів з денним перебуванням та 4 табори праці та відпочинку для старшокласників. Організовано роботу 5 мовних та 3 військово-спортивних загонів, де загалом охоплено 1247 дітей. Вартість одного дня харчування в середньому складала 30 грн на дитину.
Найкраще харчування було організовано у пришкільних відпочинкових таборах закладів загальної середньої освіти с. Свічківка (58 грн на одну дитину), с. Остапівка (44 грн/дитину), с. Степанівка (40 грн/дитину), с. Левченкове (35 грн/дитину).
Рішенням координаційної ради районної державної адміністрації з оздоровлення, відпочинку дітей та учнівської молоді у 2018 році від 06.07.2018 № 2 затверджено склад робочої групи з перевірки стану готовності до роботи у літній період та забезпечення заходів безпечного перебування дітей та учнівської молоді у дитячому православному відпочинковому таборі «Небесний Серафим». 11.07.2018 здійснено перевірку стану готовності зазначеного табору, складено відповідний акт.
 З 16 по 28 липня 2018 року в смт Драбів функціонував дитячий православний відпочинковий табір «Небесний Серафим», де послугами відпочинку охоплено близько 300 дітей. Для організації дворазового харчування залучено 102,9 тис. грн спонсорських коштів.
Одним із найважливіших питань організації оздоровчої кампанії є її фінансове забезпечення. Станом на 01.08.2018 для проведення оздоровчої кампанії використано 772,11 тис. грн із них: 240 тис. грн - кошти районного бюджету для оздоровлення дітей-сиріт та дітей, 429,21 тис. грн кошти місцевих бюджетів та спонсорські кошти, а також залучено 102,9 тис. грн на організацію харчування дітей у дитячому православному відпочинковому таборі «Небесний Серафим».
 
Популяризація здорового способу життя.
Основним завданням сектору у справах сім’ї, солоді та спорту райдержадміністрації є підвищення рівня здоров'я, фізичного та духовного розвитку дітей та молоді, популяризація здорового та активного способу життя. За звітний період проведено понад 10 районних фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів: Чемпіонат та Кубок району з футболу, настільного тенісу серед чоловіків та серед жінок, численні турніри з волейболу та настільного тенісу, футболу та міні-футболу серед юнаків, Спартакіада серед депутатів різних рівнів, велопробіг у вишиванках «Вишиваний шлях», Кубок миру з футболу, заплановано провести комплексні спортивні змагання «Найспортивніше село», Спартакіаду серед державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, Олімпійський день та Олімпійський тиждень, Легкоатлетичний крос з нагоди Дня фізичної культури та спорту тощо.
Реалізація державної молодіжної політики знаходиться на постійному контролі в районній державній адміністрації.
 
 
Оздоровлення та відпочинок в державних підприємствах "Молода гвардія" та "Артек"
 
Загальна інформація
 Відповідно до Закону України «Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія» держава викуповує 100 % путівок до дитячого центру «Молода гвардія» та 90 % путівок до дитячого центру «Артек» для оздоровлення дітей пільгових категорій.
Щорічно Міністерство соціальної політики України затверджується плани-графіки розподілу путівок на оздоровлення дітей та тематики змін у дитячих центрах «Молода гвардія» та «Артек», в яких зазначаються строки проведення змін, їх тривалість, кількість путівок, тематика змін.
       
Підбір та скерування дітей до зазначених дитячих центрів здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 № 227 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих центрах «Артек» і «Молода гвардія» (зі змінами) та Положень про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державних підприємств «Український дитячий центр «Молода гвардія» (наказ Мінсоцполітики від 11.02.2016 № 104, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.003.2016 за № 339/28469), «Міжнародний дитячий центр «Артек» за рахунок бюджетних коштів (наказ Мінсоцполітики від 10.03.2016 № 238, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.03.2016 за № 473/28603) (далі – Положення).
Відповідно до Положень Мінсоцполітики затверджує розподіл путівок до дитячих центрів «Молода гвардія» та «Артек» у розрізі адміністративно-територіальних одиниць відповідно до співвідношення чисельності дітей шкільного віку в регіоні до загальної чисельності таких дітей в Україні за даними органів державної статистики з урахуванням кількості дітей пільгових категорій.
Перелік документів, необхідних для отримання путівки до УДЦ «Молода гвардія» та МДЦ «Артек»
Для отримання безоплатних путівок подають такі документи:
1) для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування:
копія свідоцтва про народження;
копія документа, що підтверджує статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;
2) для дітей-інвалідів, здатних до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань);
дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;
дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції:
копія свідоцтва про народження;
копія документа, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії;
3) для дітей, один з батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту:
копія свідоцтва про народження дитини, батько/матір якої внесені до списку осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого         2014 року, який затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 08 травня 2014 року № 278 „Про затвердження списків осіб, члени сімей яких мають право на одержання одноразової грошової допомоги та доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника”;
4) для дітей із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям:
копія свідоцтва про народження;
копія довідки про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яка дійсна на період заїзду дитини до дитячих центрів;
5) для дітей із багатодітних сімей, середньомісячний сукупний дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством:
копія свідоцтва про народження;
копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї або довідка про склад сім’ї;
копії довідок про доходи членів сім’ї.
Для отримання путівок з частковою оплатою в розмірі 20 відсотків вартостіяка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, подаються такі документи:
1) для дітей із багатодітних сімей:
копія свідоцтва про народження;
копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї або довідка про склад сім’ї;
2) для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до    пункту 19 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”:
копія свідоцтва про народження;
копія посвідчення учасника бойових дій батька / матері;
3) для талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:
копія свідоцтва про народження;
копії нотаріального засвідченого перекладу посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади міжнародного рівня (1–3 особисте або командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;
4) для талановитих та обдарованих дітей – переможців всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:
копія свідоцтва про народження;
копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади всеукраїнського рівня (1–3 особисте або командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;
5) для дитячих творчих колективів, спортивних команд – переможців міжнародних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:
копія свідоцтва про народження;
список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належать дитячий творчий колектив, спортивна команда;
копія нотаріального засвідченого перекладу посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, спортивного змагання міжнародного рівня (1–3 командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;
6) для дитячих творчих колективів, спортивних команд – переможців всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:
копія свідоцтва про народження;
список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належать дитячий творчий колектив, спортивна команда;
копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, спортивного змагання всеукраїнського рівня (1–3 командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років.
Для отримання путівок із частковою оплатою в розмірі 30 відсотків вартості, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, подаються такі документи:
1) для дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи:
копія свідоцтва про народження;
копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
2) для талановитих та обдарованих дітей – переможців обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:
копія свідоцтва про народження;
копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади обласного рівня (1–3 особисте або командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;
3) для дитячих творчих колективів або спортивних команд – переможців обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:
копія свідоцтва про народження;
список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належать дитячий творчий колектив, спортивна команда;
копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, спортивного змагання обласного рівня (1–3-є командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років.
Для отримання путівок із частковою оплатою в розмірі 50 відсотків вартості, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, подаються такі документи:
1) для дітей, які перебувають на диспансерному обліку:
копія свідоцтва про народження;
2) для талановитих та обдарованих дітей – переможців міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:
копія свідоцтва про народження;
копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади міського, районного рівнів (1–3-є особисте або командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;
3) для дитячих творчих колективів та спортивних команд – переможців міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:
копія свідоцтва про народження;
список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належать дитячий творчий колектив, спортивна команда;
копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, спортивного змагання міського, районного рівнів (1–3 командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;
4) для відмінників навчання:
копія свідоцтва про народження;
копія табеля за останній навчальний рік;
5) для дітей, які є лідерами дитячих громадських організацій:
копія свідоцтва про народження;
клопотання керівного органу громадської організації.
Структурні підрозділи надають путівки:
1) безоплатні:
дітям-сиротам;
дітям, позбавленим батьківського піклування;
дітям-інвалідам, здатним до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань);
дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;
дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;
дітям, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;
дітям, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
дітям із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;
дітям із багатодітних сімей (при цьому середньомісячний сукупний дохід сімей, у яких виховуються діти зазначеної категорії, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством);
2) із частковою оплатою в розмірі 20 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством):
дітям із багатодітних сімей;
дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
дитячим творчим колективам та спортивним командам – переможцям міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;
талановитим та обдарованим дітям – переможцям міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;
3) із частковою оплатою в розмірі 30 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством):
дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи;
дитячим творчим колективам і спортивним командам – переможцям обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;
талановитим та обдарованим дітям – переможцям обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;
4) із частковою оплатою в розмірі 50 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством):
відмінникам навчання;
дітям, які є лідерами дитячих громадських організацій;
дітям, які перебувають на диспансерному обліку;
дитячим творчим колективам та спортивним командам – переможцям міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;
талановитим та обдарованим дітям – переможцям міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад. 
Перед відправленням діти, яким надається путівка, повинні пройти медичний огляд у встановленому законодавством порядку та отримати медичну довідку.
Офіційний веб-сайт закладу: http://moloda-gvardiya.com.ua
Офіційний веб-сайт закладу: http://artek.ua