Реалізація молодіжної політики

Реалізація молодіжної політики в районі

Місце державної молодіжної політики в системі пріоритетів суспільного розвитку та стан, у якому перебуває молодь України - один з основних показників рівня розвитку держави і суспільства.

Сьогодні молодь - уразлива частина населення. Вона потребує захисту, допомоги і підтримки з боку держави та суспільства.

Проблемами молоді  в Драбівському районі опікуються державні структури: відділ освіти районної державної адміністрації, сектор у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації, служба у справах дітей районної державної адміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – РЦСССДМ), Драбівський районний центр зайнятості та органи місцевого самоврядування. Координуючу роль у реалізації державної молодіжної політики на території району, відповідно до положень Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», покладено на сектор у справах сім’ї,  молоді та спорту райдержадміністрації.

Станом на 01.01.2018 у Драбівському районі проживає молоді віком від 14 до 35 років –  9327 осіб.

Збільшується кількість молоді, що віддає перевагу власній справі: заняття підприємницькою діяльністю (126 осіб) та фермерством (6 осіб). Молодих державних службовців у районі налічується – 119 осіб, молоді яка працює в соціальній сфері: вчителі – 117 осіб, медичні працівники – 201 особа, працівники культури – 42 особи.

Протягом 2017 року послугами районного центру зайнятості скористалося 655 молодих людей віком до 35 років. Із них 164 особи залучені до громадських робіт, 97 - працевлаштовані. З метою активної підтримки безробітної молоді проведені семінари: «Як започаткувати власну справу», «Особливості зайнятості молоді», «Ярмарки професій», «Легальна зайнятість», «Здоровий спосіб життя - запорука професійних успіхів»,  груповий захід для молоді  «Молодь на ринку праці», «Особливості зайнятості молоді».

    

З метою оперативного здійснення повноважень районної держаної адміністрації в галузі молодіжної, сімейної політики, протидії насильству в сім’ї, проведенню змістовного та якісного відпочинку та оздоровлення дітей та учнівської молоді проведено  3 засідання координаційної ради районної державної адміністрації з оздоровлення, відпочинку дітей та учнівської молоді у 2017 році; 2 засідання ради райдержадміністрації з питань молодіжної політики; 1 засідання координаційної ради з питань сімейної та ґендерної політики та 2 засідання ради райдержадміністрації з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми,  2 засідання мультидисциплінарну групу з питань протидії торгівлі людьми, 1 засідання координаційної ради райдержадміністрації з питань національно-патріотичного виховання. За підсумками засідань консультативно-дорадчих органів прийнято 18 відповідних рішень.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.1999 № 339 "Про затвердження Порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади" сектором здійснювався контроль за виконанням органами місцевого самоврядування  делегованих повноважень органів виконавчої влади. Зокрема здійснено перевірку делегованих повноважень 10 сільських рад.

Національно-патріотичне виховання.

Події, що відбуваються нині в Україні, засвідчують необхідність виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму, національної приналежності, військово-патріотичного спрямування. З цією метою рішенням Драбівської районної ради від 16.09.2016 № 9-1/VІІ  затверджено районну Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.  В усіх навчальних закладах району обладнано та функціонують шкільні музеї, куточки бойової слави та пам’яті.

Протягом 2017 року відділами освіти, культури райдержадміністрації, сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації проведено ряд заходів із національно-патріотичного виховання за участю дітей та учнівської молоді району, зокрема автопробіг «Уклін тобі, земле героїв» пам’яті Героїв Радянського Союзу та повних Кавалерів Ордена Слави, акція-реквієм «Герої не вмирають», присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні, велопробіг у вишиванках «Вишиваний шлях» з нагоди Дня молоді та Дня конституції України, молодіжна акція «Україна - єдина»  з  нагоди Дня соборності України, урочисте вручення щорічної районної краєзнавчої премії імені Івана Городинця, урочистості за нагоди Дня конституції «Україно, моя Україно, я для тебе на світі живу», Всеукраїнська естафета «Всесвітній біг миру заради гармонії», районна дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Козачата»,  районний мистецький фестиваль «Барви літа у Великому Хуторі», районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «СОКІЛ» ДЖУРА, районне культурно-мистецьке свято з нагоди 156-ї річниці перепоховання праху великого сина українського народу – Т.Г. Шевченка. Районна акція до «Дня вишиванки», участь команди району в обласному заході «Джура-Прикордонник» та «Юні друзі прикордонники» у м. Оршанець. У населених пунктах району відбулися урочисті церемонії підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу, літературно-музичний захід до Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, літературно-музичний захід «Жіночі історії Другої світової» - Олександра Шулежко «Хто рятує одне життя – рятує цілий світ», обласне мистецьке свято «Родинні скарби Черкащини», літературні години «Уклін та шана Кобзарю», «В її найменні – барви України» з нагоди Дня народження Лесі Українки, Дня захисника України та Дня українського козацтва та багато інших.

12 жовтня 2017 року на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби ім. І. Ф. Момота (смт Оршанець) відбулася посвята козацького класу Великохутірської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. С.А. Куниці у козачата.

Відділом освіти райдержадміністрації забезпечено участь пошукового загону «Хортиця» Великохутірської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. С.А. Куниці (керівник гуртка – Гнатенко І.Г.) в районних та обласних заходах національно-патріотичного спрямування: Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), дитячо-юнацькі змагання «Юні друзі прикордонники», Всеукраїнська історико-краєзнавча акція «А ми тую славу збережемо». Крім того, у 2017 році на базі Великохутірської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. С.А. Куниці відкрито козацький клас. Дітям закуплена козацька форма на загальну суму 32 тис. грн.

Гуртки національно-патріотичного спрямування функціонують в 12 навчальних закладах району, де постійними заняттями охоплено 368 учнів. У всіх навчальних закладах району обладнано та функціонують шкільні музеї, куточки бойової слави та пам’яті.

   

Запобігання насильству в сім’ї.

З метою привернення уваги громадськості до актуальних проблем щодо подолання насильства в сім’ї та підвищення рівня обізнаності населення із зазначеної проблеми прийнято та реалізовано розпорядження райдержадміністрації від 13.11.2017 № 370 «Про проведення в районі щорічної акції «16 днів проти насильства» (далі - акція) та утворено Організаційний комітет з підготовки та проведення у 2017 році акції в районі. Акція тривала із 25 листопада по 10 грудня 2017 року.

З метою забезпечення інформування населення району про проведення акції, привернення уваги жителів району та актуалізації проблеми насильства в сім’ї розміщено інформаційно-просвітницький матеріал на офіційному веб-сайті Драбівської районної державної адміністрації “Триває щорічна акція “16 днів проти насильства”, «Молодь проти насильства», «Запобігання насиллю та жорстокості серед підлітків», «Дитинство без насильства», «16 днів проти насильства», «Вчимося захищати себе від насильства» соціальну рекламу із протидії домашньому насиллю із зазначенням номеру "Гарячої лінії" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Подано для оприлюднення статтю «Насильству не місце у сім’ї» у районній газеті «Драбівщина».

В рамках акції «16 днів проти насильства» сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з відділом культури райдержадміністрації організовано та проведено конкурс-виставку дитячих творчих робіт «Дитинство без насильства», участь у якому взяли 20 вихованців Драбівської дитячої школи мистецтв у віці від 6 до 14 років. Юні художники висвітлили у своїх роботах необхідність захисту дітей від домашнього насилля, неприпустимість сексуальної експлуатації неповнолітніх, протидії торгівлі дітьми, поваги до їх потреб, актуальності подолання військового конфлікту на Сході нашої держави. Виставка тривала з 5 по 11 грудня 2017 року.
Переможців та учасників акції нагороджено цінними подарунками та грамотами.

До сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації протягом 2017 року надійшло 36 спеціальних карток обліку про факти вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення від Драбівського районного відділення поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області (45 повідомлень у 2016 році), з них 31 відносно жінок та 5 відносно чоловіків, та одне звернення жительки району на «Урядову гарячу лінію».

Підтримка сімей з дітьми.

На території району станом на 01.01.2018 року проживає 260 багатодітних сімей, в яких виховується 906 дітей. Із них 192 повні сім’ї, 3 сім’ї, де діти виховуються батьком та 59 сімей, де діти виховуються матір’ю, 80 молодих сімей. 12 сімей потребують поліпшення житлових умов і 24 родини знаходиться у складних життєвих обставинах, 99 отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям. З метою підтримки даної категорії сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчими комітетами сільських та селищних рад проведено благодійні акції «До школи з радістю» (охоплено 21 дитина), «Рідні діти» з нагоди новорічно-різдвяних свят та святого Миколая (охоплено 207 дітей). 442 дитини охоплено відпочинком та оздоровленням у пришкільних відпочинкових таборах, ДП УДЦ «Молода гвардія», ПП «Оздоровчий комплекс «Чайка», санаторіях «Сосновий бір», «Городище», «Пролісок», «Руська поляна».

 

Оздоровлення та відпочинок.

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» від 04.09.2008 № 375- VІІ, завдань Програми оздоровлення та відпочинку дітей Драбівського району на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням районної ради від 21.04.2017 № 15-1/VІІ, з метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей, створення сприятливих умов для забезпечення освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, організації якісного медичного обслуговування та харчування дітей під час літніх канікул у 2017 році, реалізовано розпорядження районної державної адміністрації від 11.05.2017 № 159 «Про підготовку та проведення оздоровлення, відпочинку дітей та учнівської молоді влітку 2017 року».

Для забезпечення якісної підготовки до літнього оздоровчого періоду проведено три засідання координаційної ради районної державної адміністрації з оздоровлення, відпочинку дітей та учнівської молоді у 2017 році.

У 2017 році послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 2135 дітей шкільного віку (від 6 до 17 років), що становить 64,2% від загальної кількості дітей (3324 за даними Головного управління статистики у Черкаській області). Із них послугами відпочинку охоплено 1779 (53,5%) дітей, а оздоровленням у оздоровчих закладах області та України забезпечено 731 дитину (22 %).

Відпочинок дітей шкільного віку влітку 2017 року було організовано з 29.05. по 16.06.2017 у 31 пришкільному відпочинковому таборі з денним перебуванням, 9 таборах праці і відпочинку, 6 мовних загонах. У повному охоплено послугами відпочинку діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти із багатодітних, малозабезпечених сімей , діти-інваліди, діти учасників АТО, творчо обдаровані учні. Вартість одного дня перебування у відпочинковому таборі становила не менше 20 гривень на дитину.

На організацію та проведення літнього відпочинку та оздоровлення у 2017 році використано 649,5 тис грн із них: за рахунок коштів районного бюджету для відпочинку учнів у пришкільних таборах – 88,35 тис. грн (2016 - 44,65 тис. грн) та 150 тис. грн (2016 – 105,82 тис. грн) для оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у оздоровчих закладах області. Виділено субвенцій сільських рад у сумі 268,2 тис. грн (2016 - 180,0 тис. грн). Залучено 157,2 тис. грн позабюджетних коштів.

Для забезпечення контролю зайнятості дітей і підлітків, особливо з неблагополучних сімей, схильних до правопорушень, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з Драбівським ВП Золотоніського ВП ГУНП України в Черкаській області, відділом освіти райдержадміністрації, сектором у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації,  центральною районною лікарнею, районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, виконкомами сільських, селищних рад з 20 травня по 20 вересня 2017 року проводиться цільова операція «Літо - 2017». Основним завданням є вживання невідкладних заходів щодо зайнятості та оздоровлення дітей з неблагополучних сімей, дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей та кримінальної міліції у справах дітей, обліку в навчальному закладі. Особлива увага приділятиметься дітям, які потрапили у складні життєві обставини.

Протягом звітного періоду здійснено 12 рейдів «Діти вулиці», 10 рейдів «Підліток», по одному рейду «Останній дзвінок» та «Випускний вечір», в ході яких було обстежено 10 закладів культури та 16 закладів торгівлі. Складено 3 адміністративні протоколи щодо порушення правил продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім.

Основним завданням сектору у справах сім’ї, солоді та спорту райдержадміністрації є підвищення рівня здоров'я, фізичного та духовного розвитку дітей та молоді, популяризація здорового та активного способу життя. За звітний період проведено понад 20 районних фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів: Чемпіонат району з футболу, настільного тенісу серед чоловіків та серед жінок, численні турніри з волейболу та настільного тенісу, баскетболу, футболу та міні-футболу серед юнаків, Кубок та Суперкубок району з футболу, комплексні спортивні змагання «Найспортивніше село», Спартакіада серед депутатів різних рівнів, Спартакіада серед державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, велопробіг «Вишиваний шлях», Олімпійський день та Олімпійський тиждень, Олімпійське лелеченя, Легкоатлетичний крос з нагоди Дня визволення смт Драбів від німецько-фашистських загарбників тощо.

Реалізація державної молодіжної політики знаходиться на постійному контролі в районній державній адміністрації.

 

Оздоровлення та відпочинок в державних підприємствах "Молода гвардія" та "Артек"

 

Загальна інформація

 Відповідно до Закону України «Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія» держава викуповує 100 % путівок до дитячого центру «Молода гвардія» та 90 % путівок до дитячого центру «Артек» для оздоровлення дітей пільгових категорій.

Щорічно Міністерство соціальної політики України затверджується плани-графіки розподілу путівок на оздоровлення дітей та тематики змін у дитячих центрах «Молода гвардія» та «Артек», в яких зазначаються строки проведення змін, їх тривалість, кількість путівок, тематика змін.

       

Підбір та скерування дітей до зазначених дитячих центрів здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 № 227 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих центрах «Артек» і «Молода гвардія» (зі змінами) та Положень про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державних підприємств «Український дитячий центр «Молода гвардія» (наказ Мінсоцполітики від 11.02.2016 № 104, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.003.2016 за № 339/28469), «Міжнародний дитячий центр «Артек» за рахунок бюджетних коштів (наказ Мінсоцполітики від 10.03.2016 № 238, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.03.2016 за № 473/28603) (далі – Положення).

Відповідно до Положень Мінсоцполітики затверджує розподіл путівок до дитячих центрів «Молода гвардія» та «Артек» у розрізі адміністративно-територіальних одиниць відповідно до співвідношення чисельності дітей шкільного віку в регіоні до загальної чисельності таких дітей в Україні за даними органів державної статистики з урахуванням кількості дітей пільгових категорій.

Перелік документів, необхідних для отримання путівки до УДЦ «Молода гвардія» та МДЦ «Артек»

Для отримання безоплатних путівок подають такі документи:

1) для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування:

копія свідоцтва про народження;

копія документа, що підтверджує статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

2) для дітей-інвалідів, здатних до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань);

дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції:

копія свідоцтва про народження;

копія документа, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії;

3) для дітей, один з батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту:

копія свідоцтва про народження дитини, батько/матір якої внесені до списку осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого         2014 року, який затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 08 травня 2014 року № 278 „Про затвердження списків осіб, члени сімей яких мають право на одержання одноразової грошової допомоги та доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника”;

4) для дітей із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям:

копія свідоцтва про народження;

копія довідки про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яка дійсна на період заїзду дитини до дитячих центрів;

5) для дітей із багатодітних сімей, середньомісячний сукупний дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством:

копія свідоцтва про народження;

копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї або довідка про склад сім’ї;

копії довідок про доходи членів сім’ї.

Для отримання путівок з частковою оплатою в розмірі 20 відсотків вартостіяка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, подаються такі документи:

1) для дітей із багатодітних сімей:

копія свідоцтва про народження;

копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї або довідка про склад сім’ї;

2) для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до    пункту 19 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”:

копія свідоцтва про народження;

копія посвідчення учасника бойових дій батька / матері;

3) для талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія свідоцтва про народження;

копії нотаріального засвідченого перекладу посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади міжнародного рівня (1–3 особисте або командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;

4) для талановитих та обдарованих дітей – переможців всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія свідоцтва про народження;

копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади всеукраїнського рівня (1–3 особисте або командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;

5) для дитячих творчих колективів, спортивних команд – переможців міжнародних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія свідоцтва про народження;

список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належать дитячий творчий колектив, спортивна команда;

копія нотаріального засвідченого перекладу посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, спортивного змагання міжнародного рівня (1–3 командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;

6) для дитячих творчих колективів, спортивних команд – переможців всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія свідоцтва про народження;

список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належать дитячий творчий колектив, спортивна команда;

копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, спортивного змагання всеукраїнського рівня (1–3 командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років.

Для отримання путівок із частковою оплатою в розмірі 30 відсотків вартості, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, подаються такі документи:

1) для дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи:

копія свідоцтва про народження;

копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

2) для талановитих та обдарованих дітей – переможців обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія свідоцтва про народження;

копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади обласного рівня (1–3 особисте або командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;

3) для дитячих творчих колективів або спортивних команд – переможців обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія свідоцтва про народження;

список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належать дитячий творчий колектив, спортивна команда;

копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, спортивного змагання обласного рівня (1–3-є командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років.

Для отримання путівок із частковою оплатою в розмірі 50 відсотків вартості, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, подаються такі документи:

1) для дітей, які перебувають на диспансерному обліку:

копія свідоцтва про народження;

форма первинної облікової документації № 079/о „ Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку”, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522, у якій описано стан здоров’я дитини та зазначено перебування її під диспансерним наглядом;

2) для талановитих та обдарованих дітей – переможців міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія свідоцтва про народження;

копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади міського, районного рівнів (1–3-є особисте або командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;

3) для дитячих творчих колективів та спортивних команд – переможців міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад:

копія свідоцтва про народження;

список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належать дитячий творчий колектив, спортивна команда;

копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, спортивного змагання міського, районного рівнів (1–3 командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;

4) для відмінників навчання:

копія свідоцтва про народження;

копія табеля за останній навчальний рік;

5) для дітей, які є лідерами дитячих громадських організацій:

копія свідоцтва про народження;

клопотання керівного органу громадської організації.

Структурні підрозділи надають путівки:

1) безоплатні:

дітям-сиротам;

дітям, позбавленим батьківського піклування;

дітям-інвалідам, здатним до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань);

дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;

дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

дітям, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

дітям, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

дітям із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

дітям із багатодітних сімей (при цьому середньомісячний сукупний дохід сімей, у яких виховуються діти зазначеної категорії, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством);

2) із частковою оплатою в розмірі 20 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством):

дітям із багатодітних сімей;

дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

дитячим творчим колективам та спортивним командам – переможцям міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

талановитим та обдарованим дітям – переможцям міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

3) із частковою оплатою в розмірі 30 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством):

дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи;

дитячим творчим колективам і спортивним командам – переможцям обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

талановитим та обдарованим дітям – переможцям обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

4) із частковою оплатою в розмірі 50 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством):

відмінникам навчання;

дітям, які є лідерами дитячих громадських організацій;

дітям, які перебувають на диспансерному обліку;

дитячим творчим колективам та спортивним командам – переможцям міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

талановитим та обдарованим дітям – переможцям міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад. 

Перед відправленням діти, яким надається путівка, повинні пройти медичний огляд у встановленому законодавством порядку та отримати медичну довідку.

Міжнародний дитячий центр «Молода гвардія» 

Офіційний веб-сайт закладу: http://moloda-gvardiya.com.ua

Український дитячий центр «Артек» 

Офіційний веб-сайт закладу: http://artek.ua