З метою реалізації  на території району  державної політики зайнятості робота Драбівської районної філії Черкаського обласного  центру зайнятості ( далі районна філія) у  І півріччі 2018  році була  спрямована на виконання активних програм зайнятості та наданні соціальних послуг населенню.
   Протягом І півріччя  2018 року за послугами до районної філії звернулися 1285 незайнятих громадян, з них 11028  осіб мали статус безробітного. Станом на 01.07. 2018 року на обліку перебуває  407 безробітних громадян.
У І півріччі  201в році  за сприянням    районної філії   працевлаштовані  689 осіб.
Районною філією  надавалися послуги демобілізованим військовослужбовцям учасникам АТО.  Всього послугами районної філії у І півріччі 2018 року скористалося 19  осіб учасників АТО. Статус безробітного отримали всі учасники АТО, яким призначено виплату допомогу. За сприянням районної філії працевлаштовані 4 особи учасників АТО.
Протягом  І півріччя 2018 року  до районної філії звернулося 4 особи з числа внутрішньо переміщених осіб.  Даній категорії громадян надаються всі соціальні послуги передбачені Законом України «Про зайнятість населення».
Районною філією  проводилося стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці шляхом виплати компенсації роботодавцю суми єдиного соціального  внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Так, протягом   І півріччя 2018 року прийнято рішення про  виплату компенсації роботодавцям суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по 7 особам безробітних громадян, які були працевлаштовані на нові робочі місця. 
Для підвищення конкурентоспроможності незайнятих громадян у працевлаштуванні проводилось професійне навчання безробітних. Протягом    І півріччя 2018 року професійне навчання  пройшли 169 безробітних  громадян, з них: 74 підвищили кваліфікацію шляхом стажування на робочому місці у роботодавця,  93 пройшли навчання на курсах цільового призначення, 2  особи навчалися у навчальних закладах області.
В разі відсутності підходящої роботи районною філією  проводиться залучення безробітних громадян  до тимчасової зайнятості  шляхом організації громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Протягом І півріччя 2018 року в громадських роботах прийняли участь 92 безробітних та 152 безробітних прийняли участь у тимчасових роботах. На організацію та проведення громадських робіт було використано   193 369  грн., з них 89 039  грн. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  104 330 грн. кошти бюджетів  сільських, селищних та районної  рад.