Соціальний захист та підтримка учасників АТО

В районі діє районна комплексна Програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників АТО та членів їх сімей на 2018-2020 роки. Основною метою даної програми є вирішення питань соціального захисту і реабілітації учасників АТО та членів їх сімей.

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває  282 ветерани війни з числа учасників антитерористичної операції, з них 10 інвалідів війни, з них 7 осіб перебуває на обліку щодо забезпечення санаторно-курортною путівкою.

Управлінням праці та соціального захисту населення проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо професійної адаптації серед учасників АТО за результатами якої станом на 01.07.2019 прийнято 19 заяв на професійне навчання за професією «Водій автотранспортних засобів категорії «В», «С1», «С», «Д» в Драбівському районно спортивно-технічному клубі Товариства сприяння обороні України. 

У червні закінчили навчання 7 учасників АТО за рахунок коштів районного бюджету 2 особи на загальну суму 9,0 тис. грн., та за рахунок коштів державного бюджету 5 осіб на загальну суму 24,0 тис. грн. На даний час навчається 6 осіб за рахунок коштів районного бюджету 3 особи на загальну суму 15,0 тис. грн. та за рахунок коштів державного бюджету 3 особи на загальну суму 13,0 тис. грн. 

На даний час в районі проживає 3 сім’ї загиблого військовослужбовця, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції:

  • Потапенко Валентина Аркадіївна, встановлено статус вдови військовослужбовця та виплачується щомісячна допомога в розмірі 1000 грн;

  • Шевченко Любов Іванівна та Віталій Григорович, встановлено статус – «Батьки загиблого військовослужбовця» яким  виплачується щомісячна допомога в розмірі 1000 грн на сім’ю;

  • Жук Лідія Артемівна та Жук Світлана Іванівна встановлено статус «Член сім’ї загиблого(померлого) ветерана війни» та виплачується щомісячна допомога в розмірі 1000 грн.