План першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру

 

Звіт по невиробничому травматизму в Драбівському районі за 2017 рік
 
            На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 № 980-р «Про затвердження плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру» листа департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації       від 26.02.2014 № 237/03-08 Драбівською районною державною адміністрацією повідомляє про наступне. 
          За 12 місяців 2017 року проведено 4 засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення Драбівської райдержадміністрації, на яких розглядались питання про стан охорони праці та невиробничого травматизму та питання стану дотримання безпеки при використанні газу в побуті, побутового та виробничого травматизму.
          Протягом звітного періоду 2017 року зафіксовано 1421 випадок травматизму невиробничого характеру, з них: побутових травм серед дорослих - 978, серед підлітків - 49, серед дітей - 123, вуличних травм серед дорослих - 178, підлітків - 11, дітей - 52, дорожньо - транспортних травм серед дорослих - 14, серед підлітків - 1, серед дітей -  0, спортивних травм серед дорослих - 0, серед  підлітків - 0, серед дітей - 0,  шкільних травм (діти) - 15.
          Протягом 2017 року на території району зареєстровано 54 ДТП (22 травмовані, 2 особи загинули на місці, 1 особа загинула після ДТП протягом 30 днів), що на 18,6 % (44 ДТП) більше від показника 2016 року (44 ДТП, 6 травмованих, 2 загиблих). Основною причиною дорожньо-транспортних пригод стало нехтування, як водіями, так і пішоходами та іншими учасниками правил дорожнього руху.
          На основі аналізу  дорожньо-транспортних пригод і матеріалів комісійних обстежень вулично-дорожньої мережі забезпечено розробку першочергових заходів щодо підвищення безпеки дорожнього руху, їх фінансування і реалізацію, насамперед у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод і аварійно-небезпечних ділянках, а також в місцях розміщення загальноосвітніх  навчальних закладів.
           На території Драбівського району за 2017 рік сталося 47 пожеж, що на 20 відстків менше показника 2016 року (59 пожеж), внаслідок яких травмовані 5, загинули 6 осіб ( в 2016 році травмованих 3 осіб, загинули 3 особи). Пожежі сталися в 21 населеному пункті району, прямі матеріальні збитки від пожеж становлять 764600 грн., побічні збитки 1616640 грн. Основними причинами виникнення пожеж, являється людський фактор, самозаймання та непереборні сили природи (блискавка та кульова блискавка).
           Драбівським районом електричних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» (далі – Драбівський РЕМ) утримуються у належному технічному стані та своєчасно проводяться регламентні та ремонтні роботи проводових електричних мереж, трансформаторних підстанцій.
          Забезпечено відповідно до вимог законодавства проведення розчистки повітряних ліній електропередач в межах охоронних зон.
          Здійснювався контроль за проведенням робіт вантажопідіймальними механізмами в охоронних зонах повітряних ліній електропередач відповідно до вимог нормативних актів з охорони праці.
          Для запобігання травматизму від електричного струму Драбівським РЕМ своєчасно проводились роботи по ремонту електричних мереж, утриманню їх в належному технічному стані.
За звітний період 2017 року випадків травматизму при виконанні аварійних робіт, обслуговуванні обладнання та ліній електропередач не зареєстровано. 
          Драбівським управлінням по експлуатації газового господарства  ПАТ «Черкасигаз» забезпечено безпечне та надійне газопостачання природного газу споживачам Драбівського району.
          Забезпечувався контроль за дотриманням вимог нормативних документів щодо приймання в експлуатацію газифікованих об¢єктів.
          Всі газопроводи та споруди, що є в районі, крім тих, на які укладено Договори на їх технічне обслуговування,  знаходяться  на балансі                      ПАТ «Черкасигаз».
          Нещасних випадків серед населення району через неправильне використання газових приладів у побуті за 12 місяців 2017 року не зареєстровано.
          З метою уникнення травмування та загибелі людей на водних об'єктах району реалізовувалася цільова Програма з організації рятування людей на водних об'єктах Драбівського району на 2016-2020 роки.  Райдержадміністрацією підписано з комунальною водолазно-рятувальною службою Черкаської обласної ради договір на 2017 рік про виконання заходів з організації рятування та пошуку людей на водних об'єктах замовника.  На фінансування програми в 2017 році сесією районної ради виділенно кошти в сумі 17,5 тис.грн.
          За звітний період на водних об'єктах району випадків травмування та загибелі людей на воді не зафіксовано.
          Аналіз стану невиробничого травматизму в районі за 2017 рік свідчить, що серед вище наведених груп травматизму, найбільш чисельною є побутовий травматизм (978 випадків), але в порівнянні з показником відповідного періоду минулого року (1005 випадків) відбулось зменшення на 3 % 27 травм. Загальна кількість всіх груп невиробничого травматизму становить 1421 випадок, що на 10,5 % менше від показника попереднього року (1586 травм).
         Питання профілактики невиробничого травматизму перебуває на постійному контролі райдержадміністрації.
 
Завідувач сектору з питань цивільного
захисту райдержадміністрації                                              Р. Яненко