План заходів з цивільного захисту

 План основних заходів цивільного захисту Драбівського району на 2020 рік

 

Інформація
про
стан виконання Плану основних заходів цивільного захисту Драбівського району за 2019 рік
 

Драбівська районна ланка територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту свою роботу здійснювала відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2019 рік, затвердженого розпорядженням райдержадміністрації від 10.01.2019 № 8.

          На території Драбівського району відсутні об’єкти, які представляють радіаційну та хімічну небезпеку.

          Протягом звітного періоду виникнення надзвичайних ситуацій на території району не зафіксовано

          За 2019 рік забезпечено виконання наступних заходів

 Забезпечено роботу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, в ході якої основна увага зверталася на питання запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підготовлені та проведені 18 засідань районної комісії з питань ТЕБ та НС.

Питання  підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводку у 2019 році розглянуто на засіданні комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації від 07.02.2019 № 5.

Рішенням комісії сформовано районний оперативний штаб та затверджено  План дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2019 році.

Протягом 2019 року підтоплень населених пунктів на території район не зафіксовано.

         На виконання розпорядження райдержадміністрації від 03.03.2017 № 81 «Про організацію пожежогасіння у Драбівському районі» питання стану пожежної безпеки та заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій на території району систематично розглядаються на засіданнях комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації. Рішенням комісії з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації від 19 березня 2019 року (протокол № 6) затверджено Комплексний план дій щодо захисту лісів, торф’яників та сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період 2019 року.

         Для організації пожежогасіння виконано наступні заходи:

 - проведено розрахунок сил і засобів, сільськогосподарських товаровиробників, які в разі необхідності можуть залучатись для ліквідації можливих пожеж;

           - підрозділом 5 Державної пожежно-рятувальної частини Драбівського районного сектору Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Черкаській області спільно з сільськими головами на адміністративній території, яких розташовані торф'яні поля, забезпечено патрулювання, шляхом об'їзду місць ймовірного загорання, з метою їх виявлення та ліквідації;

          - організовано під'їзди для забору води пожежними автомобілями в разі виникнення надзвичайної ситуації;

          -  пожежну та спеціальну техніку, обладнання переведено на цілодобовий режим чергування для залучення до гасіння пожеж на торф’яниках та сінокосах;

         - за рахунок коштів районного бюджету придбано мотопомпу на суму 29 тис.грн.

         Для ліквідації наслідків пожеж на торфовищах додатково залучаються пожежні автомобілі місцевих сільськогосподарських товаровиробників, зокрема: МПК СТОВ «Придніпровський край», МПК ПрАТ «Безбородьківська АВКФ», МПК ТОВ «Атлантік-Фармз II».

         Серед населення району постійно проводиться широка просвітницька робота, зокрема на офіційному сайті Драбівської райдержадміністрації та на сторінках соціальної мережі фейсбук. Драбівським РС У ДСНС України в Черкаській області проводиться роз’яснювальна робота серед населення та вручаються пам’ятки про необхідність дотримання вимог пожежної безпеки під час господарювання на відкритих територіях і присадибних ділянках. Фотозвіт про проведену роботу розміщено на офіційній сторінці 5 Державної пожежно - рятувальної частини в соціальній мережі фейсбук.

         Драбівським районним сектором Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Черкаській області в пожежонебезпечний період проводяться щотижневі об’їзди найбільш пожежонебезпечних зон з метою виявлення та подальшої ліквідації можливих загорань.

         Співробітниками Драбівського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській систематично проводилась роз’яснювальна робота серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки та профілактичні рейди найбільш пожежонебезпечних ділянок. Організовано роботу з виконкомами сільських рад, де знаходяться торф’яники щодо призначення спостерігачів та своєчасного інформування про пожежі.

         З початку року в районі зафіксовано 2 загорання на торф’яних полях поблизу сіл Білоусівка та Нехайки. Завдяки вчасному виявленню та співпраці з місцевими товаровиробниками, якими організовано регулярний підвіз води пожежній техніці 5 пожежно-рятувальної частини, пожежі вдалося швидко локалізувати.

         Драбівським РС У ДСНС України в Черкаській області з 22 липня по 15 серпня 2019 року було проведено пожежно – технічні обстеження 50 освітніх закладів на території Драбівського району.

         За результатами перевірки складено 50 приписів на директорів (керівників) відповідних закладів. Приписами про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки було запропоновано 186 заходів. За невиконання вимог  пожежної безпеки до адміністративної відповідальності згідно статті 188-8 КуАП було притягнуто 28 осіб.

          На території Драбівського району знаходяться 4 захисні споруди цивільного захисту, 2 з яких перебувають в адміністративних межах Драбівсьої та Великохутірської ОТГ. Драбівським районним сектором Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Черкаській області проведено перевірку всіх наявних захисних споруд на території Драбівського району з подальшою оцінкою готовності та фіксацією виявлених недоліків.

         Питання про заходи щодо запобігання травмування та загибелі людей на водних об’єктах району розглянуто на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації від 24.04.2019 (протокол № 8). Протокол комісії розіслано відповідальним виконавця та виконкомам сільських та селищних рад. Виконкомам сільських, селищних рад направлено лист - нагадування щодо необхідності розгляду на  черговому засіданні виконавчого комітету питання щодо приведення місць масового відпочинку людей на водних об’єктах у відповідності до вимог чинного законодавства або заборони купання та встановлення відповідних попереджувальних знаків.

         Додатково дане питання було розглянуто за участю голів селищної та сільських рад 03 червня 2019 року.

          Через район протікають маловодні річки (Чумгак, Супій, Золотоношка).           На території Драбівського району обліковується 61 водоймище, більшість з яких,  перебувають в занедбаному стані (низький рівень води, замулення або ж взагалі без води), з яких придатний для організації  масового відпочинку людей та організації відпочинку водний об’єкт в смт Драбів.         

          На даний час на території району відсутні об’єкти, які були б визначені органами місцевого самоврядування для організації масового відпочинку людей  на водні та відповідали б вимогам чинного законодавства.  

         Спеціалістами Драбівського районного лабораторного  відділення Золотоніського  міжрайонного відділу ДУ«Черкаський обласний лабораторний центр» протягом купального періоду проводиться моніторинг за епідситуацією щодо холери в районі. Із  червня цього року  проведено відборів проб води з ставка «Базарський» на наявністю холерного вібріону, дана процедура проводиться що два тижні. За результатами відібраних проб вода в ставі «Базарський» відповідає діючим санітарним нормам.

         За останні 2 років на території Драбівського району загибелі людей на водних об’єктах не зафіксовано.

          В районі прийнято та реалізується цільова Програма з організації рятування людей на водних об'єктах Драбівського району на 2016 - 2020 роки, яка затверджена рішенням районної ради від 30.03.2016 № 5-7/VІІ. На виконання вище зазначеної Програми в 2019 році сесією районної ради виділено кошти в сумі 22,4 тис.грн.

         9 червня 2019 року на території відпочинкової зони ставка Базарський смт.Драбів проведено спеціальне об’єктове тренування з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності на водних об’єктах.  В проведенні навчання взяли учні Драбівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В. Васильченка-гімназія», Привітненського навчально-виховного комплексу  загальноосвітньої школи І ступеня, Бирлівської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, черговий караул Державної пожежно-рятувальної частини № 5 Управління ДСНС України у Черкаській області, лікар загальної практики сімейної медицини та амбулаторно –поліклінічної допомоги Чепіженко Ігор Володимирович.

         06 червня 2019 року забезпечено проведення функціонального навчання посадових осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана із здійсненням заходів з питань цивільного захисту представниками навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області.  Навчанням охоплено 59 осіб (356 % від планового показника).

         В період з 19-20 листопада 2019 року проведено перевірку системи централізованого оповіщення цивільного захисту Черкаської області «Сигнал ВО», команди пройшли успішно, апаратура оповіщення працює в штатному режимі та утримуються у постійній готовності до застосування.
        
Завідувач сектору
з питань цивільного захисту
райдержадміністрації                                                              Р. Яненко