Засідання клубу «Тет-а-тет»

Засідання клубу «Тет-а-тет» присвячене 125-річчю від дня народження І.І. Падалки
«…За Вкраїну його замучили колись».
Так писав Тарас Шевченко. Так можна сказати і про багатьох закатованих і розстріляних українців у кінці 30-40 років. Серед них і наш земляк, видатний художник українського відродження Іван Іванович Падалка.
Мистецтво Івана Падалки – одна з найцікавіших сторінок в історії духовної культури нашого народу.
Познайомити учнів з тернистим шляхом життя нашого земляка та прекрасною його творчістю – таку мету мало засідання клубу «Тет-а-тет», яке відбулося в Драбівській районній бібліотеці згідно з планом роботи відділу культури райдержадміністрації.
Учасники клубу із захопленням слухали розповідь про цікаві подробиці з життя художника та про його багатогранний талант.
Сьогодні вже немає сумніву в тому, яку велику втрату із знищенням бойчукістів понесла українська художня культура. Півстоліття ми нічого не знали про Івана Падалку. І тим, що нині він «повернувся до свого народу» ми в значній мірі завдячуємо земляку і біографу художника, заслуженому вчителю України, історику за фахом і покликанням Івану Сергійовичу Городинцю, який зібрав величезний матеріал. І тому до уваги школярів був представлений огляд книг та періодики про видатного художника, які знаходяться у фондах районної бібліотеки.
Під час засідання клубу його учасники  переглянули відеоролик «Над розстріляним талантом і любов’ю», з якого вони дізналися про видатних художників, учнів М. Бойчука, в тому числі і про І. Падалку.
Активну участь брали юнаки і дівчата у вікторині «Ім’я повернене народу», за що одержали захоплюючі призи.
Пам'ять про нашого земляка Івана Падалку допомагає нам будувати таке суспільство, в якому було б не страшно, а почесно бути талановитим, бути безпартійним і бути українцем.
« Повернутись