Любов, повага, довіра – компоненти щасливої сім’ї

З метою попередження насильства серед учнівської молоді та недопущення проявів насильства в родинах, булінгу у навчальних закладах, розуміння дітьми їх прав та обов’язків, 06.11.2019 року директором та фахівцем із соціальної роботи Драбівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спільно зі спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації були проведені інформаційні заняття у вигляді лекцій з елементами бесіди на теми: «Конвенція ООН про права дитини» та «Що таке насильство? Як себе захистити» для учнів Ковалівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Драбівської районної ради Черкаської області та  Яворівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Драбівської районної ради Черкаської області. Інформаційно-просвітницькою роботою охоплена 61 дитина. Всім учасникам роздані буклети на вказані тематики.     
Також, продемонстровано соціальні відеоролики на теми: "Жорстокість та насильство – отрута для нашого життя" та "Родина без насильства. Компоненти щасливої сім’ї".
Працівники соціальної сфери спонукали учнівську молодь до небайдужого ставлення до насилля та дали поради, куди потрібно звертатися у разі виявлення насилля та як впоратися з ситуацією самостійно, а також роз’яснили дітям їхні права та обов’язки.
Цього ж дня було проведено соціальне інспектування 7 родин, що опинилися в складних життєвих обставинах, в якій виховується 17 малолітніх, неповнолітніх дітей на територіях Яворівської, Кононівської, Ковалівської сільських рад.
З них: дві багатодітні родини (9 дітей), яким надано консультації щодо оформлення соціальних виплат та, в одній з яких мама неналежним чином виконує батьківські обов’язки; три сім’ї, де на утриманні знаходиться 5 дітей, в яких можливі повторні рецидиви вживання алкогольних напоїв дорослими членами родин; одна сім’я (2 дітей), де мама зловживає алкоголем, проявляє агресію відносно членів родини та має суїцидальні настрої; одна родина, де одна дитина виховується матір’ю та її співмешканцем, які вживають алкоголь та, де співмешканець, в стані алкогольного сп’яніння проявляє агресивне відношення до співмешканки та її сина.
В ході роботи були обстежені умови проживання дітей, готовність родин до осінньо-зимового сезону, а саме: наявність продуктів харчування, твердого палива та сезонного одягу.
З дорослими членами сімей проведено профілактичну бесіду щодо шкідливості вживання алкоголю та тютюну, скеровано до створення належних умов для проживання та повноцінного розвитку малолітніх, неповнолітніх дітей.
« Повернутись