Пряма мова. Дмитро Ляшов про розподіл дорожньої субвенції

 

Днями в ЗМІ було поширено інформацію щодо небажання керівництва Черкаської обласної державної адміністрації фінансувати комунальні дороги міста Черкаси.
Хочу трохи прояснити поточну ситуацію з об`єктами дорожнього будівництва в 2020 році.
Сформований перелік доріг, які відремонтуємо у 2020-му, спрямований на розгляд до Укравтодору.
Перелік складали на основі пропозицій від районів та об’єднаних територіальних громад.
Ключове завдання – забезпечити проїздність до шкіл, медичних установ та соціально важливих об’єктів. Ситуація в деяких районах через багаторічний брак фінансування у вкрай запущеному та критичному стані.
На кожен район спрямовано коштів приблизно 20 млн грн. Пропорційно протяжності місцевих доріг загального користування в межах району.
Очікуваний розмір субвенції – 733 млн грн.
Окремо, в межах субвенції, заплановано спрямувати додатково кошти на комунальні дороги населених пунктів с. Жаботин та в м. Сміла.
Хочу звернути увагу, що в районах області є ділянки, які роками не ремонтувалися, тому залишити без доїздів до важливих соціальних об’єктів новостворені громади ми не можемо.
Дорожня ситуація в області – критична. Впевнений, нашу позицію зрозуміють всі свідомі черкащани.
Тепер безпосередньо щодо Черкас.
Цього року взяли на баланс більше кілометра дороги на в’їзді в місто зі сторони Сміли. На жаль, до трагічної ДТП утримувача цієї ділянки місцеві чиновники знайти не могли.
Ми не шукали крайніх, ухвалили відповідальне рішення і забезпечили фінансування її ремонту майже на 17 млн грн.
Також обласна адміністрація на найближчу сесію спрямує на розгляд депутатів звернення щодо перерозподілу коштів обласного дорожнього фонду області на місто в розмірі 30 млн грн.
Саме така сформульована заздалегідь домовленість була із владою міста. Тому дивно, що саме зараз це питання стало об’єктом політичних маніпуляцій.
« Повернутись