Місцеві вибори. ЦВК спростило процедуру зміни виборчої адреси

 

18 травня 2020 року Центральна виборча комісія постановою №88 затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси. 
Ця постанова Комісії набирає чинності з 1 липня 2020 року.
Затверджений Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси та робить можливою зміну виборчої адреси виборця незалежно від реєстрації його місця проживання. Скористатися таким механізмом зможуть як внутрішньо переміщені особи, так й інші виборці, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації.  
Ухваленим Порядком, зокрема, передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю.  До заяви необхідно додати копії документів, що підтверджують фактичне проживання виборця за вказаною ним адресою. Перелік документів визначено в Постанові №88.
 Як зазначив Голова Комісії Олег Діденко :“Відтак, після ухвалення цього Порядку ми розширюємо можливості для реалізації виборчих прав громадян. Зокрема, завдяки зазначеній процедурі у найближчих місцевих виборах зможуть взяти участь внутрішньо переміщені особи. Своєю чергою для інших громадян України вона створить можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають”.
« Повернутись