Пріоритетне завдання - дитина має виховуватися у сім’ї

В країні продовжується реформування системи догляду та виховання дітей. Метою реформи є скорочення кількості інтернатних закладів. Замість них у громадах  має запрацювати система надання соціальних, освітніх та медичних послуг  для дітей та їх батьків.
Сьогодні головою  районної державної адміністрації Віктором Хрущем проведено нараду з працівниками  служби у справах дітей, щодо соціального захисту дітей, забезпечення їх прав і законних інтересів.
У Драбівському районі проживає  4982 дітей, з них 47 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  130 дітей  виховуються у неблагополучних сім’ях, 675 дітей – у багатодітних сім’ях та 115 дітей – інвалідів.
На первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває  56 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 1,1 % від загальної кількості дитячого населення (4982 дітей), з них:
  • 49 дітей  (87,5 %) влаштовано в сімейні форми виховання,   з них 35 дітей   – в родинах опікунів, піклувальників, 5 дітей   – у ПС та 9 дітей   – у ДБСТ;
  • 7 дітей (12,5%) перебуває у державних закладах (2 дітей - Смілянський  дитячий будинок-інтернат,  2 дітей – КЗ «Черкаський обласний спеціалізований Будинок дитини», 2 дітей  – КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей», 1 – студент).
Протягом 2020 року у районі набули правового статусу  дитини-сироти, та дитини, позбавленої батьківського піклування  7  дітей,  з них  3 дітей влаштовано під опіку та 4 дітей перебувають у державних закладах.
У  районі проживає 47 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 0,9% від загальної кількості дитячого населення (4982).
Найпоширенішою формою сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування залишається опіка, піклування. На території району в сім’ях опікунів, піклувальників проживає  32  дітей даної категорії.
У районі  створено і функціонує 4 прийомні сім’ї, які виховують 5 дітей, позбавлених батьківського піклування  та 2 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 10  статусних дітей та 3 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
-  Головним результатом реформування системи інституційного догляду та виховання дітей має стати повноцінне виховання дитини в сім’ї або умовах, наближених до сімейних. Але повернення дітей батькам можливе лише у випадках, коли воно не суперечить інтересам дитини, не загрожує їх життю та здоров'ю. Влаштування дитини до інституції — це шлях, який обирається батьками, виходячи з їх можливостей та бажання. Але він часто не відповідає потребам та інтересам самої дитини. Спільно, ми маємо потурбуватись про те, щоб кожен мав змогу зростати у затишному сімейному середовищі, — підсумував Віктор Хрущ.