Драбівщина спортивна

Про стан розвитку сфери  фізичної культури і спорту в районі

 

На виконання Закону України «Про фізичну культуру та спорт», завдань та заходів Програми розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2018 – 2022 роки, затвердженої рішенням Драбівської районної ради від 16.02.2018 № 24-6/VII «Про Програму розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2018 – 2022 роки» реалізуються фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи.

Організаторами фізкультурно-спортивного руху в районі є Драбівська дитячо-юнацька спортивна школа «Слов’яни» (далі – ДЮСШ «Слов’яни»), Драбівський районний фізкультурно-оздоровчий клуб «Колос» (далі - ФОК «Колос»), сектор у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації (далі - райдержадміністрації), відділ освіти райдержадміністрації. В районі діють Федерація Драбівського району з футболу та Драбівська районна федерація шахів.

У 2019-2020 навчальних роках забезпечено збереження контингенту вихованців ДЮСШ «Слов’яни». Зокрема регулярними заняттями фізичною культурою та спортом охоплено 190 вихованців спортивної школи (169 вихованців у 2018-2019 навчальних роках) у 13 групах, тренуванням яких займаються 8 тренерів. Функціонує три секції: волейболу (41 дитина), дзюдо (89 дітей) та футболу (60 дітей). Крім того, забезпечено діяльність секцій ДЮСШ «Слов’яни» на території Погребської, Кантакузівської, Мойсівської сільських рад. Заняття відвідують діти та учнівська молодь с. Левченкове, с. Великий Хутір, с. Шрамківка, с. Яворівка, с. Безпальче, с. Михайлівка, с. Драбове-Барятинське, с. Свічківка, с. Остапівка, с. Митлашівка, с. Нехайки.

На розвиток олімпійських видів спорту в районі загалом з районного бюджету виділено кошти в сумі 1 451,1 тис. грн, в тому числі на соціальне забезпечення (стипендії, грошові винагороди спортсменам, тренерам) використано – 11,2 тис. грн; на спортивні заходи, фізкультурно-оздоровчу, навчально-тренувальну роботу та відрядження – 47,0 тис. грн; на придбання спортивного обладнання та інвентарю – 65,2 тис. грн., на оплату комунальних послуг – 8,5 тис. грн, на заробітну плату – 958,7 тис. грн.

На виконання розпорядження Драбівської районної державної адміністрації від 20.03.2018 № 82 «Про районні стипендії обдарованій молоді, грошову винагороду педагогічним працівникам» 7 вихованців спортивної школи отримують районну щомісячну стипендію на загальну суму 14,0 тис. грн. (профінансовано 11,7 тис. грн) за перемогу у всеукраїнських турнірах з видів спорту.

 

ДЮСШ «Слов’яни» орендує спортивну базу в оновленому приміщенні Драбівського районного Центру культури і дозвілля: 2 зали для занять боротьбою та зал загальної фізичної підготовки. А також для занять ігровими видами спорту використовується спортивний зал.

Робота тренерсько-викладацького складу спортивної школи сприяє підвищенню ефективності діяльності ДЮСШ шляхом завоювання вагомих здобутків «Слов’ян», зокрема у 2019 році маємо наступні результати: 8 призерів та переможців чемпіонатів та кубків України, 1 призер Кубку Європи з боротьби самбо, 1 призер чемпіонату світу з боротьби самбо, 27 переможців та призерів всеукраїнських турнірів.

   

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2018 № 867-р «Деякі питання розподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» придбано та встановлено багатофункціональний спортивно-ігровий майданчик для дітей та учнівської молоді с. Ковалівка (150 тис. грн державного та 6,5 тис. грн. місцевого бюджетів) та у с. Мойсівка (130,0 тис. грн з державного та 4,0 тис. грн).

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.12.2018 № 934-р «Деякі питання розподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» придбано та встановлено спортивні майданчики у с. Коломиці, с. Криштопівка, с. Свічківка, с. Остапівка, с. Білоусівка, с. Драбове-Барятинське, с. Левченкове на загальну суму 1 039,6 тис. грн.

   

На території району функціонує фізкультурно-оздоровчий клуб «Колос», яким протягом 2019 року організовано та проведено ряд спортивно-масових заходів: чемпіонат та кубок району з футболу, чемпіонат району з настільного тенісу серед чоловіків та серед жінок, чемпіонат, кубок та супер кубок району з футзалу, міжрайонний турнір з баскетболу, комплексні спортивні змагання «Найспортивніше село».

    

На фінансування та підтримку спортивних споруд ФОК «Колос» у 2019 році виділено 200 149 тис. :

  • заробітна плата – 134,4 тис. грн. (використано – 134,6 тис. грн.);
  • нарахування на заробітну плату  - 30,5 тис. грн. (використано – 30,1 тис. грн.);
  • проведення заходів – 20 тис. грн. (використано 19,1 тис. грн.);
  • господарчі витрати – 15, 249 тис. грн (використано – 16,34 тис. грн.).

У 2019 році на виконання інвестиційних проектів в рамках здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій виділено – 1 621 851 грн. На капітальний ремонт глядацьких трибун на стадіоні «Колос» виділено у 2019 році із державного бюджету згідно розпорядження Драбівської районної державної адміністрації від 12.03.2019 № 55 «Про затвердження об’єктів, які фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» виділено коштів на суму 900 тис. грн. (використано – 899,378 тис. грн.), із місцевого бюджету проспівфінансовано і використано 27 тис. грн.

Із місцевого бюджету виділено 140 тис. грн на сидіння для глядачів (використано – 139,656 тис. грн.), на авторський нагляд – 7, 695 тис. грн. (використано – 7, 695 тис. грн.), на технагляд за капремонт – 6, 156 тис. грн. (не використано).

 

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 500-р виділено на капітальний ремонт глядацьких трибун на стадіоні «Колос» - 425 тис. грн.; з місцевого бюджету Драбівського району відповідно виділено, але не проплачено  співфінансування відповідно на 3 тис. грн. та 13 тис. грн.

Відділом освіти райдержадміністрації створені належні умови для забезпечення фізичного виховання і масового спорту в закладах загальної середньої освіти. Забезпечується належна рухова активність учнів не менше 5-6 годин на тиждень. Відповідно до типових навчальних планів в 2019-2020 навчальному році на вивчення фізичної культури в 1-9 класах виділено 3 години, в 10-11 класах - 3 години на тиждень. У 10 школах функціонує 23 гуртки фізкультурно-оздоровчого спрямування, якими охоплено 350 учнів. Окрім того в районі проводяться багатоступеневі спортивні змагання (шкільні, районні), що дає змогу розширити руховий режим школяра. В 194 класах закладів загальної середньої освіти Драбівського району викладається фізична культура в обсязі 3 годин на тиждень та проводяться заняття з елементами футболу. Заняттями охоплено 2152 учні.

   

Щорічно відділом освіти райдержадміністрації здійснюється організація та проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських змагань на призи  клубу «Шкіряний м’яч». У жовтні 2019 року відбулися районні фінальні змагання ІІ етапу Всеукраїнських змагань з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед учнів 2007-2009 року народження загальноосвітніх навчальних закладів району.

 

Переможцями групи U-11 (2008 р.н.) та U-12 (2007 р.н.) стала команда Драбівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені С.В. Васильченка - гімназія».

Протягом 2019 року за результатами обласних змагань команда юнаків з волейболу зайняла ІІІ місце, команда дівчат –V; з баскетболу –команда юнаків зайняла ІV місце, команда дівчат –V; з легкої атлетики-16 місце.

У вересні 2019 року в навчальних закладах проведено «Олімпійський урок» та «Олімпійський тиждень», який розпочався урочистим відкриттям. Після церемонії відкриття заняття проходили в ігровій формі, проведено вікторини, диспути, усні журнали, відеоуроки, зустрічі зі спортсменами району, тренерами, міні-турніри, олімпійські ритуали тощо.

 

Відділом освіти райдержадміністрації проводиться цілеспрямована робота по організації комплексних спортивно-масових заходів серед учнів як олімпійських, так і не олімпійських видів спорту. У 2019 році в рамках районних комплексних навчально-тренувальних заходів з видів спорту серед школярів проведено 11 спортивно-масових заходів: змагання із легкої атлетики, районні змагання з шахів, шашок, волейболу серед юнаків, волейболу серед дівчат, баскетболу серед юнаків, баскетболу серед дівчат; настільного тенісу.

  

Загалом протягом звітного періоду 2019 року організаторами фізкультурно-спортивного руху в районі проведено ряд фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів, зокрема районні турніри з настільного тенісу, волейболу, баскетболу, турніри з шахів, чемпіонати району з футзалу, футболу, волейболу, настільного тенісу, районні змагання зі спортивного орієнтування, районні комплексні змагання «Найспортивніше село». Забезпечено участь команд у обласних змаганнях: Спартакіада серед державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, Спартакіада серед депутатів різних рівнів, Спартакіада серед працівників медичної галузі, «Найспортивніше село Черкащини» та інших.

Завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту    Юлія КРИВОРОТ