Реалізація молодіжної політики

  Про стан розвитку державної молодіжної політики в районі

На виконання Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Указу Президента України від 27.09.2013 № 532/2013 «Про Стратегію розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року» прийнято та реалізується розпорядження районної державної адміністрації (далі – райдержадміністрація) від 25.01.2018 № 25 «Про заходи районної державної адміністрації щодо розвитку державної молодіжної політики на 2018-2020 роки у Драбівському районі».

Проблемами молоді  в Драбівському районі опікуються державні структури: відділ освіти райдержадміністрації, сектор у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, служба у справах дітей райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – РЦСССДМ), відділ культури райдержадміністрації, Драбівський районний центр зайнятості та органи місцевого самоврядування.

Станом на 01.01.2020 у Драбівському районі проживає молоді віком від 14 до 35 років –  9327 осіб.

Для молоді протягом  2019 року надано 441 профорієнтаційну послугу районного центру зайнятості, 23 особи залучені до громадських робіт та робіт тимчасового характеру, 32 - працевлаштовані. З метою активної підтримки безробітної молоді проведені семінари: «Як започаткувати власну справу», «Особливості зайнятості молоді», «Ярмарки професій», «Ефективне ведення сільського господарства», «Легальна зайнятість», груповий захід для молоді  «Молодь на ринку праці», «Особливості зайнятості молоді».

Драбівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться робота з профорієнтації з учнями, молоддю як в школі, так і вдома. В ході роботи з клієнтами проводяться бесіди, лекції, консультування з метою виявлення та формування адекватного прийняття рішення про вибір профілю навчання, працевлаштування; формування освітнього запиту, відповідного інтересам і здібностям, ціннісним орієнтаціям,  навчання діям по самопідготовці і саморозвитку, формування професійних якостей в обраному виді праці, оцінка готовності до обраної діяльності. Проведено 15 заходів, якими охоплено 258 осіб.

 

Національно-патріотичне виховання.

Події, що відбуваються нині в Україні, засвідчують необхідність виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму, національної приналежності, військово-патріотичного спрямування. З цією метою рішенням Драбівської районної ради від 16.09.2016 № 9-1/VІІ  затверджено районну Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки,  розпорядження райдержадміністрації від 14.09.2015 № 191 «Про   затвердження плану заходів районної державної адміністрації щодо поліпшення національно - патріотичного виховання  дітей  та  молоді на 2016-2020 роки» у районі здійснюється виконання плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки. 

Відповідно до розпорядження райдержадміністрації від 18.03.2016 № 56 (зі змінами від 23.01.2017 № 19) утворено координаційну раду райдержадміністрації з питань національно-патріотичного виховання.

Протягом 2019 року відділами освіти, культури райдержадміністрації, сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації проведено ряд заходів із національно-патріотичного виховання за участю дітей та учнівської молоді району, зокрема автопробіг «Уклін тобі, земле героїв», присвячений пам’яті Героїв Радянського Союзу та повних кавалерів ордена Слави, районний мистецький фестиваль «Барви літа у Великому Хуторі», районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «СОКІЛ» ДЖУРА, районна акція до Дня вишиванки, велопробіг у вишиванках «Вишиваний шлях» з нагоди Дня молоді та Дня Конституції України.

В усіх навчальних закладах району обладнано та функціонують шкільні музеї, куточки бойової слави та пам’яті.

Для забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, людей  похилого віку, турбота про молодших та людей з особливими потребами проведено Ходу пам’яті в смт Драбів, велопробіг у вишиванках «Вишиваний шлях». Учнівська молодь району є активними учасниками щорічних заходів з нагоди загальнодержавних свят, Дня молоді, Дня захисника України та Дня українського козацтва тощо.

Відділом освіти райдержадміністрації у закладах загальної середньої освіти забезпечено діяльність 40 волонтерських загонів.

      


 Протидія домашньому насильству.

На виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» прийнято та реалізується розпорядження райдержадміністрації від 19.11.2018 № 276 «Про заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», яким утворено раду райдержадміністрації з питань координації дій щодо запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків (далі - рада).

Протягом 2019 року проведено 1 засідання відповідного консультативно-дорадчого органу. На порядок денний винесено питання щодо роз’яснень нового порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи запобігання та протидії домашньому насильству.

До сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації (далі - сектор) протягом 2019 року надійшло 38 спеціальних карток обліку про факт вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення від Драбівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області (32 повідомлення у відповідному періоді 2018 року), з них 34 відносно жінок, 3 відносно чоловіків та 2 стосовно неповнолітніх.

За інформацією Драбівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління національної поліції в Черкаській області у 2019 році надійшло 72 заяви щодо факту домашнього насильства. За вищевказаними матеріалами було складено 57 адміністративних протоколів згідно статті 173-2 КУпАП, винесено 52 офіційних попередження та 5 захисних приписів.

В межах повноважень вживалися заходи щодо захисту прав дітей, які стали свідком насилля в сім’ї. Зокрема, не пізніше однієї доби з дня отримання інформації про випадки вчинення насильства надано 6 повідомлень до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та 2 повідомлення до служби у справах дітей райдержадміністрації.

Сформовано перелік з адресами, номерами телефонів, адресами електронної пошти та даними контактних осіб, відповідальних за реалізацію державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, забезпечено його розповсюдження серед сільських, селищної рад та суб’єктів взаємодії.

Відділом освіти райдержадміністрації в куточках з охорони дитинства розміщено та оновлено тематичні інформації, надано номери телефонів довіри, адреси відповідних служб, у бібліотеках закладів освіти діяли тематичні  виставки: «Ми проти насилля»,  «Твої права – твоє життя», «Батькам про права дитини», «Як захищені права дітей в Україні». Для учнів проведено Всеукраїнський урок «Права людини», години спілкування: «Що таке насильство», «Мої права», «Психологічні аспекти різних видів насилля», «Знай свої права», «Молодь проти насильства», конкурси дитячих малюнків, плакатів «Мій улюблений світ без насильства», «Скажемо насильству –НІ!», творів на тему «Щастя моєї сім’ї».

Сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, службою у справах дітей райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, Драбівським відділенням поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління національної поліції в Черкаській області проводиться широка інформаційно-просвітницька робота з дітьми та учнівською молоддю району щодо запобігання проявам насильства в сім’ї та соціальному оточенні, щодо відповідальності неповнолітніх за наслідки вчинення насильницьких дій на теми: «Ми проти насилля», «Скажемо насильству – ні!», «Конфлікти в сім’ях та їх розв’язання», «Відповідальність за вчинення насильства», «Як захистити себе від насилля», «Профілактика насильства серед підлітків», «Запобігання булінгу» та інші. Загалом інформаційно-просвітницькою роботою охоплено 350 осіб.

  

Популяризація здорового способу життя.

Основним завданням сектору у справах сім’ї, солоді та спорту райдержадміністрації є підвищення рівня здоров'я, фізичного та духовного розвитку дітей та молоді, популяризація здорового та активного способу життя. За звітний період проведено понад 10 районних фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів: Чемпіонат та Кубок району з футболу, настільного тенісу серед чоловіків та серед жінок, численні турніри з волейболу та настільного тенісу, футболу та футзалу серед юнаків, Спартакіада серед депутатів різних рівнів, велопробіг у вишиванках «Вишиваний шлях», Кубок миру з футболу, комплексні спортивні змагання «Найспортивніше село», Спартакіада серед державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, Олімпійський день та Олімпійський тиждень тощо.

  

Реалізація державної молодіжної політики знаходиться на постійному контролі в районній державній адміністрації.

 

Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей та учнівської молоді в Драбівському районі у 2019 році

 

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», рішення Драбівської районної ради від 21.04.2017 № 15-1/VII «Про районну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2017-2021 роки», з метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та  спортивної роботи, організації якісного медичного обслуговування і харчування дітей під час літніх канікул 2019 року прийнято та реалізується розпорядження районної державної адміністрації (далі - райдержадміністрації) від 13.05.2019 № 95 «Про підготовку та проведення оздоровлення, відпочинку дітей, учнівської молоді влітку 2019 року», яким створено координаційну раду районної державної адміністрації з оздоровлення, відпочинку дітей та учнівської молоді у 2019 році (далі – координаційна рада).

Проведено 2 засідання координаційної ради, на яких розглянуто питання щодо стану готовності пришкільних відпочинкових таборів, таборів праці та відпочинку до роботи в літній період, стану проведення літньої відпочинкової кампанії та її фінансування.

На виконання доручення голови Черкаської обласної державної адміністрації до вх. № 4566/01/01-57 від 27.03.2019 щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки в державних підприємствах «Міжнародний дитячий центр «Артек» та «Український дитячий центр «Молода гвардія» повноваження передано до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (розпорядження райдержадміністрації від 19.04.2019 № 87 «Про реалізацію повноважень Драбівської районної державної адміністрації в окремих галузях»).

 Функціонувало 28 пришкільних відпочинкових таборів (22 відпочинкових табори з денним перебуванням, 6 таборів праці та відпочинку), 1 православний відпочинковий табір з денним перебуванням «Небесний Серафим». У таборах працювало 9 мовних та 4 військово-спортивні загони. Відпочинковий період тривав 14 робочих днів, відпочинком було охоплено  1424 дитини, що становить близько 50% від загальної кількості дітей шкільного віку.

З 15 по 28 липня в районі функціонував дитячий православний відпочинковий табір з денним перебуванням «Небесний Серафим». Послугами відпочинку охоплено 300 дітей району. З метою організації дворазового харчування залучено позабюджетні кошти в сумі 90,5 тис. грн.

На організацію літньої відпочинково-оздоровчої кампанії використано 805,5 тис. грн.:

-  249,4 тис. грн. субвенцій районному бюджету на організацію роботи пришкільних відпочинкових таборів;

- 200,0 тис. грн кошти районного бюджету на харчування дітей у пришкільних відпочинкових таборах;

- 4,0 тис. грн кошти сільських рад на організацію роботи пришкільних відпочинкових таборів;

- 67,6 тис. грн. кошти об’єднаних територіальних громад на відпочинок у пришкільних відпочинкових таборах;

- 190 тис. грн на придбання відділом освіти райдержадміністрації путівок для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- 45 тис. грн на придбання путівок сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації для дітей пільгових категорій району;

- 90,5 тис. грн. позабюджетних коштів.

Середня вартість харчодня становила 23 грн. Найвища вартість харчодня відмічена в Перервинцівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» (40 грн), Бирлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів (35,7 грн), Погребській ЗОШ І-ІІІ ступенів (33,7 грн).

Сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, відділом освіти райдержадміністрації, комунальним некомерційним підприємством «Драбівський Центр первинної медико-санітарної допомоги», комунальним некомерційним підприємством «Драбівська центральна районна лікарня», профспілковими організаціями району та батьками станом на 12.09.2019 послугами оздоровлення в районі забезпечено 392 дитини шкільного віку, що становить 12,9 % від загальної кількості дітей шкільного віку в оздоровчих закладах України (міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ), український дитячий центр «Молода гвардія», дитячому оздоровчому закладі «Тимурівець», приватному підприємстві «Фортеця-Тур», санаторіях «ім. Чкалова», «Хаджибей», «Затока», «Зелена гірка», «Сосновий бір», «Пролісок», «Городище», «Руська поляна», «Мрія», дитячому оздоровчому таборі «Дахнівська Січ».

За рахунок коштів районного бюджету на оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, використано 190,0 тис. грн, на придбання путівок для дітей пільгових категорій виділено 45,0 тис. грн. За кошти районного бюджету придбано 37 путівок в дитячий табір «Дахнівська Січ» (Черкаський р-н., с. Свидівок).

         ​