Для створення соціально – економічних і організаційних умов щодо повної зайнятості населення, розширення сфери застосування праці, поліпшення соціального захисту неконкурентоспроможних верств населення центром зайнятості, управлінням праці та соціального захисту населення, структурними підрозділами райдержадміністрації було розроблено районну Програму зайнятості населення Драбівського району на 2018 - 2020 року (далі – Програма зайнятості) та затверджено її рішенням районної ради від 25.04.2018 № 25-1/VII. 
Головним напрямком роботи в сфері зайнятості було розширення сфери застосування праці за рахунок створення нових робочих місць, професійна підготовка спеціалістів та кваліфікованих робітників відповідно до потреб ринку праці, створення умов для самостійної зайнятості та соціальна підтримка незайнятих громадян, зареєстрованих у центрі зайнятості.
Мета Програми - забезпечення державного регулювання ринку праці за допомогою правових, організаційних і економічних важелів для сприяння зайнятості населення, детінізації ринку праці, ефективного використання робочої сили та соціального захисту неконкурентоспроможних верств населення. 
Так впродовж 2019 року послугами Драбівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості скористалися 1936 громадян, з них 1350 осіб, які мали статус безробітного.
У 2019 році працевлаштовані на вільні робочі місця 1003 особи, з них 417 осіб, які мали статус безробітного. З метою сприяння зайнятості та соціального захисту громадян, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці проводиться ряд заходів, які підвищують рівень зайнятості населення даної категорії та прискорюють працевлаштування. Протягом 2019 року послугами районної філії обласного центру зайнятості 16 осіб з обмеженими фізичними можливостями, 2 особи з них працевлаштовані. Станом на 01.01.2020 на обліку перебуває 10 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Для даної категорії населення районною філією щомісячно проводяться інформаційні семінари для роботодавців району щодо зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, створення робочих місць, дотриманні квоти робочих місць для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Зазначена інформація доводиться до відома роботодавців при індивідуальному спілкуванні та при відвідуванні підприємств.
Всім громадянам, які звертаються до Драбівської філії Черкаського ОЦЗ з питань працевлаштування, надаються індивідуальні та групові профконсультаційні послуги, проводяться інформаційні семінари на тему: “як розпочати власний бізнес”, “від бізнес ідеї до власної справи”. Однією із активних програм зайнятості для безробітних для відкриття власної справи є одноразова виплати допомоги по безробіттю.
В разі відсутності підходящої роботи районною філією проводиться залучення безробітних громадян до тимчасової зайнятості шляхом організації громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Дані види робіт організовуються за кошти Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття, коштів бюджетів сільських, селищних рад, коштів роботодавців.
Протягом 2019 року в громадських роботах прийняли участь 187 безробітних та 74 безробітних прийняли участь у тимчасових роботах. На організацію та проведення громадських робіт було використано 576 794 грн., з них 246446 грн. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, 330348 грн. кошти бюджетів об’єднаних територіальних громад, сільських та районної рад.
Одним із видів активної підтримки безробітніх є підвищення їх кваліфікації та надання можливості здобути іншу професію, яка користується попитом на ринку праці району. Для підвищення конкурентоспроможності незахищених громадян у працевлаштуванні районною філією проводиться професійне навчання безробітних.
Навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації проходили 175 безробітних.
Для виконання активних програм зайнятості в районному центрі зайнятості проводиться профорієнтаційна та профконсультаційна робота.
Протягом 2019 року районною філією проводилася профорієнтаційна та профконсультаційна робота з молоддю, яка перебувала на обліку в службі зайнятості. Зокрема було проведено ряд групових та масових заходів з молоддю: 6 семінарів “Особливості зайнятості молоді”, 6 профорієнтаційних семінарів для безробітних “Оволодій новою професією”, 14 навчальних семінарів для жителів села “Ефективне ведення сільського господарства”, 3 семінари з організації зеленого туризму, 26 інформаційних семінарів “Як розпочати власний бізнес”
З метою професійної орієнтації шкільної молоді до вибору ними актуальних на ринку праці професій Драбівською районною філією Черкаського ОЦЗ проводяться різноманітні заходи з учнівською молоддю в загальноосвітніх школах району.
Протягом 2019 року проведено опитування 174 учнів з 14 загальноосвітніх шкіл району з метою усвідомленого вибору ними актуальних на ринку праці професій, а також подальшого навчання та працевлаштування.
В 14 загальноосвітніх школах району проведено профорієнтаційний (урок) семінар для учнівської молоді.
Для учнів Драбівського НВК “загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В. Васильченка-гімназія” в Драбівській філії Черкаського ОЦЗ проведено “День відкритих дверей”. Учні були ознайомлені з послугами, які надає Драбівська районна філія ОЦЗ, проінформовано про перспективні професії та спеціальності на ринку праці.
Протягом 2019 року проведено групові та масові профорієнтаційні заходи: 4 заходи “Ярмарка професій”, 4 заходи “Міні - ярмарки вакансій”, 22 заходи “День кар’єри”, 7 заходів з презентації послуг з професійного навчання, у т. ч. послуг ЦПТО, 3 заходи із презентації навчального закладу.
З метою широкого інформування населення про наявність вакансії по області та Україні в районній філії розміщено комп’ютер вільного доступу до інтернер-порталу державної служби зайнятості “Труд”.
Слід зазначити, що в районі створена та діє районна робоча група з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення (далі – робоча група). Протягом 2019 року проведено 8 засідань робочої групи на які запрошувалися 66 керівників підприємств, установ та організацій району. Членами робочої групи постійно проводиться роз’яснювальна робота серед роботодавців і населення щодо легалізації заробітної плати, трудових відносин та запровадження мінімальної заробітної плати.
Розмір середньомісячної заробітної плати на одного штатного працівника підприємств, установ та організацій району за ІІІ квартал поточного року зріс до початку року на 23,2 відсотки і склав 9371 грн. (8 місце серед міст і районів області). Обласний показник - 9156 грн.
За статистичними даними станом на 01.12.2019 по філії “Драбівський райавтодор” ДП “Черкаський облавтодор” заборгованість по виплаті заробітної плати – 241,2 тис. грн..
За оперативними даними станом на 01.01.2020 року заборгованість з виплати заробітної плати по філії “Драбівський райавтодор” ДП «Черкаський облавтодор” становить – 280,0 тис. грн.
Протягом 2019 року питання стану виплати заробітної плати розглядалося на 5 засіданнях тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат, на які запрошувалися керівники підприємств-боржників.