Соціальний захист та підтримка учасників АТО

Станом на 01.01.2020 в управлінні праці та соціального захисту населення Драбівської районної державної адміністрації (далі – управління) в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 285 учасників бойових дій з числа учасників АТО, з них 14 осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО, дві сім’ї загиблого військовослужбовця, одна сім’я батьки загиблого військовослужбовця та одна сім’я дружина померлого учасника бойових дій з числа учасників АТО. Всі вони користуються пільгами або субсидіями згідно із чинним законодавством.
Рішенням Драбівської районної ради дії від 22.12.2017 №23-2/VІІ продовжено дію Програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2022
     Протягом 2019 року санаторно-курортне лікування отримали 14 учасників АТО, з  них:
 -  8 учасників АТО за кошти державного бюджету;
 -  2 за кошти Михайлівської та Великохутірської ОТГ.
 -  2 за рахунок співфінансування районного та обласного бюджету;
 - 2 за рахунок співфінансування Михайлівської   ОТГ та обласного бюджету.
В реабілітаційних установах України отримали психологічну реабілітацію 2 особи з числа  учасників АТО.
Протягом січня-грудня 2019 року з районного бюджету на поліпшення житлових умов 14 учасникам АТО виділена допомога в сумі 140,0 тис.грн., на вирішення соціально-побутових питань виділені кошти 7 учасникам АТО на загальну суму 12,4 тис.грн та на лікування  8 особам з числа учасників АТО 7,0 тис. грн., трьом сім’ям загиблих військовослужбовців виплачується щомісячна допомога по 1,0 тис.грн кожній..
   На протязі 2019 року проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота серед учасників АТО щодо професійної адаптації, а саме:  навчання у Драбівському районному спортивно-технічному клубі Товариства сприяння обороні України за професією «Водій автотранспортних засобів категорії «В», «С1», «С», «СЕ».
   Як результат, протягом 2019 року професійне навчання отримали:
- 9 осіб, з числа учасників АТО за кошти державного бюджету;
- 5 учасників АТО за кошти районного бюджету.
   На даний час проходить навчання  один учасник АТО за професією «Водій автотранспортних засобів категорії «В», «С1», «С», «СЕ», кошти на навчання виділені з державного бюджету.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» (далі-Постанова) передбачається виплата грошової компенсації з державного бюджету для отримання житла особам з інвалідністю внаслідок війни I-II групи з числа учасників АТО.
   В комунальному некомерційному підприємстві Драбівської районної ради «Драбівська центральна районна лікарня» ( далі - КНП ДРР «Драбівська ЦРЛ»)  на обліку перебуває 337 демобілізованих учасників антитерористичної операції, в т. ч. 14 інвалідів війни, 289 учасників бойових дій, 34 особи з не підтвердженим статусом. Медичний огляд та диспансерний нагляд за даною категорією осіб  фахівцями КНП ДРР «Драбівська ЦРЛ» та комунального некомерційного підприємства «Драбівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Драбівської районної ради здійснено 84 демобілізованим військовослужбовцям і частковий огляд - 178 особам. В результаті проведеного медогляду амбулаторне лікування отримали 159 особи  з числа учасників АТО, проліковано стаціонарно – 68 осіб, з них в  КНП ДРР «Драбівська ЦРЛ» - 17 осіб, в обласному госпіталі ветеранів війни – 45 осіб, в медично-соціальному центрі с. Циблі - 3 особи, в інших лікувальних закладах проліковано 3 особи. На стаціонарне оздоровлення демобілізованих військовослужбовців АТО використано 9689,64 грн. Вартість ліжко- дня по медикаментах становить - 65,97 грн., по харчуванню-29,42 грн. Зубопротезовано 10 учасників  АТО на суму 17503,67 грн.  Видано 11 довідок для одержання путівок на санаторно-курортне лікування. Оформлено 10 санаторно-курортних карт.  З метою безкоштовного забезпечення, як амбулаторного, так і стаціонарного лікування учасників АТО КНЕП ДРР «Драбівська ЦРЛ» заключено договір з аптекою ЧОКП «Фармація», філіалами аптеки № 11 про відпуск медикаментів за вимогою. Пільговими рецептами забезпечує комунальне некомерційне підприємство «Драбівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Драбівської районної ради Черкаської області. Психологічна допомога демобілізованим військовослужбовцям  у КНП ДРР «Драбівська ЦРЛ» надається лікарем психотерапевтом та лікарем психіатром. З початку року психологічна допомога надана 7 демобілізованим військовослужбовцям.
Драбівським районим центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надано консультації та психологічну підтримку 195 сім’ям учасників АТО в яких виховуються 135 дітей учасників АТО. 15 сім’ям надано юридичну допомогу, 1 дитину влаштовано до закладу освіти, 3 особам з числа  АТО надано допомогу щодо лікування, 4 учасника АТО отримали оздоровлення в закладах охорони здоров’я,   6 особам з числа учасників АТО надано допомогу щодо вирішення  житлово-побутових проблем, 47 осіб отримали гуманітарну допомогу, 192 особам  здійснено сприяння  в оформленні документів, 34 осіб направлено до закладів соціального захисту.
  У загальноосвітніх навчальних закладах Драбівського району навчається 82 учні, батьки яких брали участь у діях у зоні проведення антитерористичної операції та батьки  яких мають статус учасників бойових дій на сході України  (19 учнів 1-4 класів, 63 учнів 5-11 класів). 
 У дошкільних навчальних закладах району на обліку перебуває 21 дитина учасників антитерористичної операції, з них 18 дітей харчуються безкоштовно.             3 дітям батьківську плату за харчування зменшено на 50 відсотків.         
  З початку 2019 року на  обліку у Драбівській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості всього перебувало 23 учасників АТО, на сьогодні на обліку перебуває 9 осіб з числа учасників АТО. Середня виплата по безробіттю становить 6091,00 грн., протягом грудня 2019 року до громадських робіт вказана категорія не залучалася, працевлаштовано 3 осіб з числа учасників АТО. Відповідно до районної програми зайнятості населення Драбівського району в Драбівській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості та в управлінні розміщені інформаційні стенди щодо професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних, стенд Державної служби зайнятості про сприяння безробітним особам у реалізації права на трудову діяльність.
 Відповідно до Постанови спеціалістами управління зібрано пакет документів та подано потребу на виплату грошової компенсації для придбання  житла  особі з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни з числа учасників АТО в сумі 687071,77 грн.
        З метою поширення інформації про види допомог та місця їх отримання для учасників АТО та членів їх сімей на сайті районної державної адміністрації розміщено 6 публікацій ( за 2019 рік). Також необхідна інформація розміщена на стендах у приміщенні управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації та Драбівській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості.