Інформація центру

Служба зайнятості - надійний помічник у пошуку роботи
 
    Якщо Ви залишилися без роботи або бажаєте змінити місце роботи – звертайтеся до центру зайнятості за місцем Вашої реєстрації або до будь-якого іншого.
    Якщо Ви завітали вперше - зверніться до диспетчера-консультанта. Він пояснить як користуватися інформаційними матеріалами та технічними засобами, що розміщені у центрі зайнятості.
    У секторі самостійного пошуку роботи Ви маєте можливість самостійно знайти інформацію про вільні робочі місця (розмір заробітної плати, характер та режим роботи, професійні вимоги до кандидатів) і вибрати кращі варіанти свого працевлаштування.
    Якщо в секторі самостійного пошуку роботи Ви не знайшли необхідної інформації, диспетчер спрямує Вас до спеціаліста з працевлаштування, який допоможе підібрати підходящу роботу з урахуванням Ваших кваліфікаційних характеристик та побажань.
 
    Також, спеціалісти центрів зайнятості:
     нададуть індивідуальні консультації щодо перспектив Вашого працевлаштування;
     у разі неможливості працевлаштування за фахом допоможуть зорієнтуватися у виборі чи зміні професії;
     допоможуть оволодіти необхідними навичками щодо результативного пошуку роботи та технікою самопрезентації роботодавцю;
     запропонують відвідати тематичні або загальні постійно діючі семінари та тренінги;
     нададуть профінформаційні послуги та індивідуальні консультації з професійної орієнтації.
 
Звертайтесь до державної служби зайнятості – ми працюємо для Вас!
 
Роз’яснення роботодавцям
Повідомлення про прийняття працівника на роботу
 
         З 1 січня 2015 року згідно з оновленою ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України перед тим, як допустити працівника до роботи, потрібно:
1) укласти з ним трудовий договір, оформивши його наказом або розпорядженням власника чи уповно­важеного ним органу;
2) повідомити центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики з адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) про прийняття працівника на роботув порядку, встановленому Кабміном.
         До ухвалення постанови № 413,  таке повідомлення здійснювалося шляхом зазначення дати початку трудових відносин у таблиці 5 форми № Д4, яку складають за підсумками місяця, в якому прийнято .
         Через півроку Кабмін нарешті ухвалив відповідну постанову, тому тепер після оформлення трудового договору, але до моменту фактичного допуску працівника до роботи, до органу ДФСУ за своїм місцем обліку як платника ЄСВ необхідно подати повідом­лення за формою.Ця вимога діє з дати набуття чинності постановою № 413. Якщо працівник стає до роботи з цієї дати або пізніше, про це потрібно повідомляти орган ДФСУ за формою додатка до постанови № 413.
 ВАЖЛИВО! Повідомляти фіскалів необхідно про усіх прийнятих працівників — як штатних, так і сумісників, у т. ч. і прийнятих із випробувальним строком. Контракт є різновидом трудового договору, тому про прийом на роботу контрактників також необхідно повідомити орган ДФСУ.
Враховуючи, що між датою укладення трудового договору і датою повідомлення органу фіскальної служби може бути часовий розрив, рекомендуємо в трудовому договорі (наказі, розпорядженні) в обов’язковому порядку вказувати дату, з якої працівник повинен стати до роботи. І до цієї дати повідомлення в обов’язковому порядку має бути подано до органу фіскальної служби.
 ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Повідомляти фіскалів необхідно тільки про прийом працівників. У разі розірвання трудового договору подавати повідомлення не потрібно.Подати повідомлення можна одним із трьох способів:
  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електрон­ного документообігу та електронного підпису
  • на паперових носіях разом з копією в електрон­ній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж з 5 особами. 
 
 ШТРАФИ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕДБАЧЕНІ, але які саме, давайте проаналізуємо законодавство. Ст. 24 КЗпП зазначає про ДВІ умови, які необхідно виконати у разі допуску працівника до роботи: 1) Укласти з ним трудовий договір. 2) Надати Повідомлення до ДФСУ про прийняття працівника на роботу. У ст. 265 КЗпП з 01.01.2015 р. прописано різні фінансові штрафи за порушення норм трудового законодавства (від 1218 грн до 36540 грн.     Так, юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах: 30 мінімальних зарплат, встановлених законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення – а це 36540 грн (якщо мінімальна зарплата 1218 грн.) за перелік порушень, серед яких «фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)». Як бачимо, фінансовий штраф у розмірі 36540 грн. за кожного працівника накладається при невиконанні першої умови допуску працівника на роботу – за не укладений трудовий договір, а для другої умови – надання Повідомлення – застосування цього штрафу НЕ передбачено КЗпП! Порушення другої умови є звичайним «іншим» порушенням трудового законодавства, яке коштує підприємству 1 мінімальна зарплата (1218 грн.). Отже, фінансовий штраф у розмірі 1218 грн. накладається за неподання або несвоєчасне поданні повідомлення про прийняття працівника на роботу. Цей штраф стягується з розрахункового рахунку підприємства НЕ ЗА КОЖНЕ порушення, а В ЦІЛОМУ ЗА УСІ ПОРУШЕННЯ трудового законодавства, які зафіксовані під час перевірки на підприємстві.  
 
Компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на  загальнообов’язкове державне соціальне страхування
 
Ефективним вирішенням  проблеми працевлаштування безробітних, які потребують соціального захисту або тривалий час перебувають на обліку в службі зайнятості, є стимулювання роботодавців до працевлаштування таких осіб шляхом надання роботодавцю компенсації зі сплати єдиного соціального внеску.
У багатьох роботодавців з’явилась можливість скористатися державною підтримкою з мінімальними зусиллями. Відтепер отримати компенсацію зможе кожен, чия діяльність відповідає нескладним вимогам і хто працевлаштує безробітних за скеруванням служби зайнятості.
Преференції зі сплати єдиного соціального внеску передбачені для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які будуть організовувати нові місця праці і працевлаштовувати безробітних.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про зайнятість населення» постановою Кабінету Міністрів України № 347 від 15.04.2013 року було затверджено «Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та постановою № 269 від 15.04.2013 року – «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення молоді першим робочим місцем».
Роботодавцеві достатньо надіслати до центру зайнятості заяву та довідку встановленого зразка. Все інше справа фахівців служби зайнятості, котрі на підставі даних з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суму нарахованого та сплаченого єдиного внеску працевлаштованої на нове робоче місце особи щомісяця, в автоматичному режимі будуть перераховувати кошти на рахунок роботодавця в сумі фактично сплаченого ним єдиного внеску за працевлаштованих осіб.
Звернувшись за роз’ясненням та консультацією до фахівців служби зайнятості роботодавці отримають всю інформацію про права та вимоги до роботодавця, який працевлаштував безробітних за скеруванням служби зайнятості, та виявив бажання отримати компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску.
 Упродовж 2016 року послугами районного центру зайнятості скористалися 1780 безробітних громадян. 886 осіб були працевлаштовані на вільні та новостворені робочі місця. Отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю 2 особи.
Районним центром зайнятості проводилося стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці шляхом виплати компенсації роботодавцю суми єдиного соціального  внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Протягом січня – листопада 2016 року здійснено виплату компенсації роботодавцям суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по 11 особам безробітних громадян, які були працевлаштовані на нові робочі місця.
Для підвищення конкурентоспроможності незайнятих громадян у працевлаштуванні районним центром зайнятості проводилось професійне навчання безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.    Протягом  січня – листопада 2016 року  професійне навчання  пройшли 199 безробітних  громадян, з них 23 підвищили кваліфікацію шляхом стажування на робочому місці у роботодавця,  174 пройшли навчання на курсах цільового призначення, 2 особи  у навчальних закладах області.  
 
          Для виконання активних програм зайнятості в районному центрі зайнятості проводиться профінформаційна та профконсультаційна робота.
 
Всім громадянам, які звертаються з питань працевлаштування до центру  зайнятості, надаються профінформаційні послуги, щоденно проводяться інформаційні семінари для осіб, які вперше звернулися до центру зайнятості та щотижнево проводяться інформаційні семінари для осіб, яким надається статус безробітного. 
 
Інформаційні семінари, які проводяться для безробітних мають наступну тематику:    техніка пошуку роботи, як розпочати власний бізнес, молодь на ринку праці, здоровий спосіб життя – запорука успіху, орієнтація на громадські та тимчасові роботи, з гендерних питань, служба зайнятості - працівникам села, запобігання нелегальній трудовій міграції, дні відкритих дверей ЦЗ.
 
З  питань професійної орієнтації   в ЦЗ  проводяться    профконсультаційні заходи  : семінари  з техніки пошуку роботи, семінари з основ підприємницької діяльності, семінари для молоді «Оволодій новою професією», семінари для інвалідів,  семінари для жінок «Жінка на ринку праці», для осіб з тривалою перервою в роботі, семінар «Ефективне ведення сільського господарства».
 
З метою професійної орієнтації шкільної молоді до вибору професії у 8 школах району встановлено електронні профорієнтаційні термінали.  
Спеціалістом  з профорієнтації районного центру зайнятості   проведено 8 зустрічей з учнями в загальноосвітніх школах району. Учні були ознайомлені з послугами, які надає ЦЗ, проінформовано про перспективні професії та спеціальності на ринку праці.
 
В районному центрі зайнятості діє консультаційний пункт для осіб, що потребують консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності.
 
З метою широкого інформування про наявні вакансії по області та Україні в районному центрі зайнятості розміщено комп’ютер вільного доступу до Інтернет – порталу  Державної служби зайнятості «Труд». 
 
 Для  інформування осіб, які звернулися до центру зайнятості за пошуком роботи в приміщенні центру розміщені інформаційні куточки для жінок, військовослужбовців, інвалідів, мешканців села, вимушено переселених осіб, про підприємства району, про навчальні заклади області, центри професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості, нормативні документи з питань зайнятості.
 
          На виконання Закону України «Про зайнятість населення»  до районного центру зайнятості при  масовому вивільненні працівників з ініціативи роботодавця  підприємствами подаються звіти  про заплановане масове вивільнення працівників. За звітний період  Звіти  про заплановане масове вивільнення працівників не подавались.
 
         Заборгованість по виплаті допомоги по безробіттю відсутня.